Ile zarobił Jan Zieliński Australian Open PREMIE w deblu Polak przegrał w finale, ale zgarnął fortunę!

i

Autor: AP Ile zarobił Jan Zieliński Australian Open PREMIE w deblu Polak przegrał w finale, ale zgarnął fortunę!

Australian Open 2023

Ile zarobił Jan Zieliński Australian Open PREMIE w deblu Polak przegrał w finale, ale zgarnął fortunę!

2023-01-28 20:18

Ile zarobił Jan Zieliński Australian Open PREMIE w deblu. Jan Zieliński nie wygrał Australian Open. Polak i jego partner Hugo Nys przegrali w finale debla z australijską parą Kubler/Hijikata. Ale to i tak największy sukces w karierze 26-letniego Polaka, który w Melbourne zarobił też dużo pieniędzy. Miał szansę zostać trzecim polskim mistrzem Australian Open w deblu, po Wojciechu Fibaku i Łukaszu Kubocie. Sprawdź, ile zarobił deblista Zieliński w Australian Open 2023 PREMIE w deblu.

Jan Zieliński przegrał w finale debla Australian Open 2023! Polak i jego partner Hugo Nys w 1/2 finału pokonali Francuzów Jeremy'ego Chardy'ego i Fabrice'a Martina 6:3, 5:7, 6:2, ale w meczu o tytuł musieli uznać wyższość pary Kubler/Higikata. To i tak największy sukces w karierze polskiego tenisisty. Zieliński miał szansę zostać trzecim polskim triumfatorem gry podwójnej w Australian Open. W 1978 roku po tytuł sięgnął Wojciech Fibak, który grał wspólnie z Australijczykiem Kimem Warwickiem, a w 2014 roku mistrzami zostali Łukasz Kubot i Szwed Robert Lindstedt.

Ile zarobił Jan Zieliński Australian Open PREMIE w deblu

Para polsko-monakijska w Melbourne zarobiła  370 tys. dolarów australijskich premii (do podziału, ok. 1,1 mln złotych). Mistrzowie zgarnęli 695 tys. AUD (2,085 mln zł). - To niesamowite. W zasadzie dopiero w marcu ubiegłego roku zaczęliśmy grać ze sobą, chcieliśmy zobaczyć, jak to będzie wyglądać. Przebyliśmy długą drogę i w naszym pierwszym Australian Open zaszliśmy tak daleko. Bardzo dobrze się uzupełniamy. Jesteśmy dobrymi kumplami poza kortem i na nim też świetnie się rozumiemy. Potrafimy być nieprzewidywalni i to czyni nas groźnymi - powiedział Jan Zieliński.

Australian Open PREMIE w deblu Ile zarobił deblista Jan Zieliński Australian Open Nagrody pieniężne  w deblu

  • Zwycięzcy 695,000 AUD (do podziału)
  • Finaliści 370,000 AUD
  • 1/2 finału 210,000 AUD
  • 1/4 finału 116,500 AUD
  • 3. runda 67,250 AUD
  • 2. runda 46,500 AUD
  • 1. runda 30,975 AUD
Super Tenis po półfinale Magdy Linette
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze