O KTÓREJ FINAŁ debla Jan Zieliński KIEDY gra finał debla Australian Open O której gra Zieliński dzisiaj finał debla AO GODZINA

i

Autor: Paweł Skraba O KTÓREJ FINAŁ debla Jan Zieliński KIEDY gra finał debla Australian Open O której gra Zieliński dzisiaj finał debla AO GODZINA

Australian Open 2023

O KTÓREJ FINAŁ debla Jan Zieliński KIEDY gra finał debla Australian Open Polak zagra po tym meczu! O której gra Zieliński dzisiaj finał debla AO GODZINA

2023-01-28 10:57

Jan Zieliński O której gra Zieliński finał debla dzisiaj Australian Open Kiedy gra Jan Zieliński w finale debla. Jan Zieliński już dzisiaj zagra w finale debla Australian Open 2023. Polski tenisista i jego reprezentujący Monako partner Hugo Nys powalczą o tytuł, a ich rywalami będą Australijczycy Jason Kubler i Rinky Hijikata. Finał debla zacznie się po finale kobiet. Niezależnie od wyniku finału debla to już największy sukces w karierze 26-letniego Zielińskiego, który w Melbourne zarobił już dużo pieniędzy, ok. 1,1 mln złotych (do podziału z partnerem). Sprawdź, o której finał debla Australian Open Kiedy gra Zieliński w finale debla AO.

Zieliński/ Nys - Hijikata/ Kubler

Witamy w relacji na żywo z finałowego meczu debla Australian Open 2023 Jan Zieliński/ Hugo Nys - Rinky Hijikata/ Jason Kubler. Początek spotkania zaplanowano po zakończeniu finału pań. Wstępnie na godzinę 11:30 - 12:00 czasu polskiego. Zapraszamy!

Jan Zieliński musi jeszcze trochę poczekać na swój finał w Australian Open. Finał pań wciąż trwa i w drugim secie (pierwszy 6:4 wygrała Rybakina) Sabalenka prowadzi 3:1 z przewagą przełamania. Niewykluczone, że będzie potrzebny trzeci set. 

Aryna Sabalenka wygrywa 6:3 w drugim secie, co oznacza, że w finale pań czeka nas trzeci set. Zieliński i Nys muszą jeszcze chwilę zaczekać na swój finał przeciwko Hijikacie i Kublerowi.

Sabalenka prowadzi już 5:3 w trzecim secie i jest o krok od tytułu! Pamiętajmy jednak, że zanim Zieliński pojawi się na korcie, minie jeszcze sporo czasu, bo po meczu pań będzie jeszcze oczywiście ceremonia.

Aryna Sabalenka wygrała Australian Open! Przed nami ceremonia, a po niej na kort wyjdą debliści.

Obie tenisistki odebrały już swoje puchary, zakończyły się także przemowy. Liczymy na to, że kort szybko zostanie uprzątnięty i lada moment pojawią się na nim debliści. 

Godzina startu meczu Jana Zielińskiego wciąż się przesuwa. Możliwe jednak, że Polak i jego deblowy partner rozpoczną walkę o tytuł już o 13:00.

Zieliński, Nys, Hijikata i Kubler wychodzą już na kort! Niedługo zaczyna się rozgrzewka.

Powoli kończy się rozgrzewka i zaraz zaczynamy grę!

Gramy! Serwuje Hugo Nys.

1:0

Gem Zieliński/Nys. Dobre serwisy Monakijczyka, który samymi podaniami robił bardzo dużo krzywdy parze australijskiej, aż trzech jego podań nie zdołali nawet odebrać.

1:1

Gem Hijikata/Kubler. Kubler także nie okazał po sobie żadnej presji i Zieliński z Nysem zdołali odebrać rywalom tylko punkt przy serwisie Kublera.

Rywale agresywnie przy podaniu Zielińskiego, już 0:30.

Zieliński w siatkę, 0:40...

1:2

Gem Hijikata/Kubler, przełamanie. Agresywny return Hijikaty i Nys trafia w siatkę. Polak i Monakijczyk przełamani do zera przy podaniu Zielińskiego, słabo się to zaczęło...

1:3

Gem Hijikata/Kubler. Teraz przy serwisie Hijikaty już tak łatwo nie było, ale ostatecznie, mimo oddania dwóch punktów, Australijczycy obronili podanie.

2:3

Gem Zieliński/Nys. Świetnie teraz Zieliński przy siatce, bardzo dobrymi, precyzyjnymi uderzeniami między rywali zdobył dwa punkty, a Nys zakończył gema asem serwisowym.

2:4

Gem Hijikata/Kubler. Znów bardzo pewna wygrana gema przy serwisie Kublera, Zieliński z Nysem wyrwali im tylko punkt, nawet nie było blisko, by mogli odrobić stratę przełamania.

3:4

Gem Zieliński/Nys. Tym razem przy serwisie Zielińskiego nie było żadnych problemów, Polak i jego partner wygrali tego gema do zera. Polak wyraźnie poprawił serwis i nie nadziewał się na agresywne returny Australijczyków. 

3:5

Gem Hijikata/Kubler. Niestety, udało się wygrać pierwszy punkt Zielińskiemu i Nysowi, ale później serwisy Hijikaty były już zbyt dobre i Nys dwukrotnie returnował w siatkę. Australijczycy blisko wygrania pierwszego seta.

4:5

Gem Zieliński/Nys. Dobry gem serwisowy Nysa, Zieliński także swojej dodał, dobrze atakując Kublera na siatce w jednej z akcji i zmuszając go do błędu. Teraz jednak podanie rywali na wygranie seta.

4:6

Gem i set Hijikata/Kubler. Zieliński i Nys nie mieli nic do powiedzenia przy podaniu Kublera, agresywne serwisy sprawiły, że wszystkie piłki odbierane przez "naszą" parę lądowały w siatce albo na aucie. Gem wygrany do zera i pierwsza partia na konto Australijczyków.

Zaczynamy drugiego seta, serwuje Zieliński.

Równowaga przy podaniu Zielińskiego...

4:6, 1:0

Gem Zieliński/Nys. Uff, udało się! Dwa dobre serwisy Zielińskiego od stanu równowagi i mamy pierwszy gem na konto polsko-monakijskiej pary. 

4:6, 1:1

Gem Hijikata/Kubler. Wydawało się, że będzie szansa na przełamanie, jednak przy stanie 30:15 dla Zielińskiego i Nysa Hijikata zdecydowanie wzmocnił serwis, i później returny Polaka i Monakijczyky już nie trafiały w kort.

4:6, 2:1

Gem Zieliński/Nys. Nieco wyrównała nam się gra, teraz przy podaniu Nysa dwa punkty wywalczyli rywale, ale Momakijczyk utrzymał zimną krew i dobrymi serwisami zdobył ważne punkty i gema. Mało jest w tym meczu wymian, zdecydowanie większe znaczenie mają serwisy. 

4:6, 2:2

Gem Hijikata/Kubler. Niestety, tym razem nawet nie było blisko, by "nasza" para deblowa mogła zagrozić podaniu rywali, zdobyli tylko punkt.

małe zagrożenie, ale potężny serwis ratuje Zielińskiego, 30:30.

4:6, 3:2

Gem Zieliński/Nys. Polak przy swoim podaniu stracił dwa punkty, ale później uruchomił serwis i Australijczycy nie mieli nic do powiedzenia. Przy stanie 30:30 Jan zagrał asa, a po chwili jego serwis Hijikata odebrał w siatkę. 

4:6, 3:3

Gem Hijikata/Kubler. Znów pewny serwisowy Hijikaty, jedyny punkt zdobyty przez Zielińskiego i Nysa to po autowej piłce rywala. Nie zanosi się tu na przełamania.

4:6, 4:3

Gem Zieliński/Nys. Dobry gem serwisowy Nysa, zagrał dwa asy, a nawet jak rywale zdołali odegrać, to przy siatce dobrze pracował Zieliński. Szybko idzie.

4:6, 4:4

Gem Hijikata/Kubler. Kubler wygrywa podanie do zera, również bardzo dobrze pocelował i zanotował punkty bezpośrednio po serwisie. 

Znów 30:30 przy podaniu Polaka, ekstremalnie ważny moment.

4:6, 5:4

Gem Zieliński/Hijikata. Znów Zieliński musiał się spiąć, ale dał radę! Dwa mocne serwisy i najpierw Kubler, a potem Hijikata returnowali w siatkę. Teraz serwis Hijikaty pod niemałą presją, bo przełamanie będzie oznaczało porażkę w secie.

4:6, 5:5

Gem Hijikata/Kubler. Nie było nawet blisko przełamania, przy stanie 40:15 jeszcze Zieliński zdołał dobrze zareturnować, ale zaraz Hijikata zagrał drugiego asa i zamknął gema. 

4:6, 6:5

Gem Zieliński/Nys. Bardzo dobry gem serwisowy Nysa, wygrana do zera. Jeśli nie będzie teraz przełamania, zagramy tie-break.

4:6, 6:6

Gem Hijikata/Kubler. Szybciutko Kubler serwuje i wygrana gema do zera, tie-break!

1-0, świetny serwis Zielińskiego i pierwszy punkt na jego konto!

1-2, niestety, Hijikata także broni swoich podań, teraz serwis Nysa.

2-3, Zieliński w aut, mini-break na konto Australijczyków i teraz dwa podania Kublera.

3-4, udało się! Hijikata w aut i odrobiony mini-break! Dwa podania Zielińskiego teraz.

4-5, piękny return Kublera przy serwisie Zielińskiego, znów mini-break na koncie Australijczyków i dwa podania z ich strony.

4-6, Zieliński w siatkę, piłka mistrzowska przy podaniu Hijikaty!

4:6, 6:7(4)

4-7, Zieliński wyrzuca na aut po przepięknej wymianie, koniec! Hijikata i Kubler zdobywają tytuł!

Polak i Monakijczyk walczyli jak mogli, ale nie dali rady, ale z pewnością należą się im wielkie brawa już za samo dotarcie do finału.

to już wszystko z naszej strony, dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na sport.se.pl.

Jan Zieliński już dzisiaj ok. godziny 11.30 polskiego czasu zagra w finale debla Australian Open 2023!  Początek finału debla po finale kobiet, TUTAJ RELACJA NA ŻYWO. Polak i jego partner Hugo Nys w 1/2 finału pokonali Francuzów Jeremy'ego Chardy'ego i Fabrice'a Martina 6:3, 5:7, 6:2. To największy sukces w karierze polskiego tenisisty. Jan Zieliński może zostać trzecim polskim triumfatorem gry podwójnej w Australian Open. W 1978 roku po tytuł sięgnął Wojciech Fibak, który grał wspólnie z Australijczykiem Kimem Warwickiem, a w 2014 roku mistrzami zostali Łukasz Kubot i Szwed Robert Lindstedt.

O której gra Jan Zieliński dzisiaj w finale debla AO KIEDY finał debla Australian Open 

Jan Zieliński i Hugo Nys w finale debla zagrają z Australijczykami. Rywale to Jason Kubler i Rinky Hijikata. Faworytami bukmacherów są Zielinski i Nys. Grający w imprezie dzięki tzw. dzikiej karcie Kubler i Hijikata w półfinale pokonali rozstawionych z "ósemką" Hiszpana Marcel Granollersa i Argentyńczyka Horacio Zeballosa 6:4, 6:2. Finał debla mężczyzn zaplanowano na sobotę. - To niesamowite. W zasadzie dopiero w marcu ubiegłego roku zaczęliśmy grać ze sobą, chcieliśmy zobaczyć, jak to będzie wyglądać. Przebyliśmy długą drogę i w naszym pierwszym Australian Open zaszliśmy tak daleko. Bardzo dobrze się uzupełniamy. Jesteśmy dobrymi kumplami poza kortem i na nim też świetnie się rozumiemy. Potrafimy być nieprzewidywalni i to czyni nas groźnymi - powiedział Jan Zieliński.

Jan Zieliński O której finał debla dzisiaj Australian Open KIEDY finał debla Zieliński Nys KIEDY grają w finale

Awans do finału spowodował, że w poniedziałkowym notowaniu rankingu deblistów Jan Zieliński przesunie się z 36. na najwyższą w karierze 16. pozycję, a Nys z 40. na 22. Jeśli zdobędą tytuł w Melbourne, to Polak wskoczy do najlepszej dziesiątki. Para polsko-monakijska w Melbourne zarobiła już 370 tys. dolarów australijskich premii (do podziału, ok. 1,1 mln złotych). W przypadku końcowego triumfu kwota ta wzrośnie to ok. 695 tys. AUD.

KIEDY gra Jan Zieliński w finale debla Australian Open Zieliński Nys O której godzinie finał debla AO

Finał debla Australian Open 2023 zostanie rozegrany w sobotę 28 stycznia. Początek finału debla mężczyzn ok. godziny 11.30-12.00 polskiego czasu, po finale kobiet i ceremonii dekoracji. Początek finału kobiet o godzinie 9.30. Transmisja TV z Australian Open 2023 na antenach Eurosportu 1 i 2 oraz online na Eurosporcie Extra w Playerze.

Super Tenis po półfinale Magdy Linette
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze