Autor: Instagram Australian Open 2020 DRABINKA TERMINARZ turnieju kobiet WYNIKI Australian Open WTA

Intruz zaatakował na Australian Open. Tenisistka uciekała przed nim po korcie [WIDEO]

2019-01-24 8:41

Chwile grozy podczas ćwierćfinałowego spotkania z Eliną Svitoliną przeżyła Naomi Osaka. Amerykańska tenisistka, wygrywając w drugim secie aż 5:0, musiała uciekać po korcie przed specyficznym intruzem, który postanowił ją zaatakować. Choć sytuacja dla kibiców mogła się wydawać zabawna, to zawodniczce nie było do śmiechu.

Nieprzyjemne dla Osaki zdarzenie miało miejsce pod sam koniec spotkania. Amerykanka prowadziła w drugim secie aż 5:0, a po zakończonym gemie nagle zaczęła uciekać w stronę swojej ławki. Szybko okazało się, że za zawodniczką leciał insekt. Paniczna ucieczka i próba ratowania się machaniem rakietą ostatecznie przyniosły efekt.

Choć zdarzenie wyglądało całkiem zabawnie dla postronnego kibica, to Osace do śmiechu nie było. Tenisistka najprawdopodobniej obawiała się ukąszenia i ewentualnej reakcji organizmu na atak. Podczas takiego meczu, skutki mogłyby być bardzo poważne - nawet w przypadku tak znaczącego prowadzenia.

Osaka wygrała to spotkanie, a dzisiaj w nocy wywalczyła sobie awans do meczu finałowego. Amerykanka w finale US Open pokonała Serenę Williams, a teraz kroczy ku fotelowi lidera rankingu WTA. To, że triumf nad dużo bardziej doświadczoną zawodniczką nie był przypadkiem już wszystkim udowodniła.

W sobotę poznamy więc nie tylko nową mistrzynię Australian Open, ale również liderkę. Pokonana będzie numerem 2. Finał turnieju kobiet w sobotę o godz. 9.30.