Marta Domachowska i Jerzy Janowicz na wakacjach

Autor: Facebook

Jerzy Janowicz znów poległ. Ósma porażka z rzędu polskiego tenisisty

2014-05-06 15:38

Licznik tyka... Jerzy Janowicz przegrał 6:7 (3), 6:3, 2:6 z Łotyszem Ernestem Gulbisem i była to już jego ósma porażka z rzędu. Polski tenisista miał wreszcie w turnieju ATP w Madrycie przełamać koszmarną niemoc, ale odpadł w I rundzie.

W pojedynku z Ernestem Gulbisem łodzianin nie był faworytem, mimo, że przecież dwaj tenisiści są sąsiadami w rankingu - Łotysz jest 20., a Polak zajmuje 21. miejsce. Jednak fatalna forma Janowicz w ostatnim czasie nie nastrajała optymistycznie nawet jego nawiększych fanów.

Początek meczu wlał jednak w serca kibiców Polaka nadzieję. Janowicz grał naprawdę dobrze, w pierwszym secie wygrywał już 4:2. Co z tego, skoro chwila słabości okazała się kosztowna? Gulbis odrobił straty, a w kończącym pierwszą partię tie-breaku miał więcej zimnej krwi niż łodzianin, który nie potrafił wygrywać najważniejszych piłek.

Drugi set był popisem Polaka. Janowicz szybko wypracował sobie przewagę i nie roztrwonił jej, wygrywając partię 6:3. Widać było jednak, że doświadczony Gulbis najlepsze szykuje na decydującą partię.

Trzeci set zaczął się dla łodzianina fatalnie. Szybko dał się przełamać, a potem nie był w stanie nawiązać walki w gemach serwisowych Gulbisa. Łotysz grał w decydującej partii znakomicie. Na koniec znów przełamał Jerzyka, któremu wyraźnie brakowało pewności siebie w najważniejszych momentach pojedynku. Po siedmiu kolejncyh porażkach trudno się dziwić...

Przeczytaj zapis relacji na żywo z meczu Janowicza z Gulbisem

Oto lista ośmiu kolejnych pogromców Janowicza, zaczynając od najświeższych porażek: