KIEDY gra Iga Świątek kolejny turniej WTA Czas na turnieje na trawie! Iga Świątek Kiedy gra kolejny mecz trawa 2023 Plany startowe

i

Autor: AP KIEDY gra Iga Świątek kolejny turniej WTA Czas na turnieje na trawie! Iga Świątek Kiedy gra kolejny mecz trawa 2023 Plany startowe

Plany startowe na trawie

KIEDY gra Iga Świątek kolejny turniej WTA Czas na turnieje na trawie! Iga Świątek Kiedy gra kolejny mecz trawa 2023 Plany startowe

2023-06-18 19:12

Iga Świątek KIEDY gra kolejny turniej WTA na trawie? Iga Świątek plany startowe Kiedy gra Iga Świątek kolejny mecz? Iga Świątek po już trzecim w karierze triumfie w Roland Garros, nacieszyła się tym sukcesem, odpoczęła, a potem zaczęła przygotowania do występów na trawie. Polka jest najmłodszą tenisistką od 2002 r. (Serena Williams), która ma już w dorobku cztery wielkoszlemowe triumfy. Kibice pękają z dumy, cieszą się sukcesem Polki, ale też zastanawiają się już, kiedy Iga Świątek gra następny turniej. Już wszystko jasne. Sprawdź, kiedy gra Iga Świątek następny mecz.

Iga Świątek wygrała Roland Garros 2023 i skompletowała paryskiego hat tricka, triumfując w tym turnieju już po raz trzeci. Najpierw dała czadu na korcie, a następnego dnia wystrojona w gustowną czarną sukienkę wyglądała pięknie, pozując na tle Wieży Eiffla z pucharem. Teraz przed Igą Świątek krótki odpoczynek, a potem turnieje na trawie. Kiedy gra Iga Świątek kolejny turniej?

Kiedy gra Iga Świątek kolejny turniej WTA na trawie Plany startowe Igi Świątek trawa 2023

Iga Świątek po triumfie na paryskiej mączce poleciała na Majorkę do Rafaela Nadala. W akademii Hiszpana wzięła udział w wyjątkowej uroczystości. Potem już przygotowania to turniejów na trawie. Iga Świątek kolejny turniej ma zagrać za 2 tygodnie w Bad Homburg w Niemczech. Organizatorzy poinformowali już, że liderka rankingu pierwszy mecz rozegra 26 czerwca. Turniej WTA w Bad Homburg to zawody rangi WTA 250. Będzie to prawdopodobnie jedyny występ Igi Świątek na trawie przed wielkoszlemowym Wimbledonem, który w tym roku rozpocznie się 3 lipca. Polka rok temu odpadła z londyńskiego Szlema w 3. rundzie po porażce z Alize Cornet (4:6, 2:6), która przerwała niesamowitą serię 37 zwycięstw naszej tenisistki.

Iga Świątek Kiedy gra następny turniej WTA Iga Świątek Plany startowe na trawie Terminarz

Iga Świątek na trawie bronić będzie pozycji numer 1 w rankingu WTA. Po Roland Garros Polka ma ponad 900 pkt przewagi nad Aryną Sabalenką. Iga Świątek właśnie zaczęła już 63. tydzień panowania na tenisowym tronie. - Chcę Wam ogromnie podziękować za energię i wsparcie, jakich mi dostarczyliście podczas tych kilku wspaniałych, trudnych, ekscytujących i frustrujących tygodni. Nie było łatwo, wciąż czuję ogromnie wiele emocji, ale jedno jest pewne: nie zapomnę tego turnieju do końca życia - napisała do kibiców Iga Świątek.

KIEDY Iga Świątek gra kolejny turniej WTA na trawie 2023

– Iga to wygrała, bo jest po prostu bardzo głodna zwycięstw – podsumowała triumf Polki w Paryżu Chris Evert. To właśnie legendarna Amerykanka, 7-krotna mistrzyni Roland Garros (rekord), wręczyła Idze Świątek puchar w czasie dekoracji. – Są mistrzynie, które wygrają jeden turniej wielkoszlemowy i to im wystarczy. Ale są też zawodniczki, które są naprawdę cały czas głodne kolejnych zwycięstw. Takie były Monica Seles, Steffi Graf, ja czy Martina Navratilova. Iga ma taki sam charakter – stwierdziła Evert. – Wręczając jej puchar, powiedziałem jej: „Wygrałaś French Open już trzy razy, a masz dopiero 22 lata”. Ona z pewnością może pobić mój rekord. Wystarczy, że będą ją omijać kontuzję – dodała słynna Amerykanka.

Kiedy Iga Świątek gra kolejny turniej WTA Iga Świątek Kiedy gra następny mecz na trawie

  • WTA 250 Bad Homburg - 25 czerwca (pierwszy mecz Igi 26 czerwca)
  • Wimbledon - 3 lipca
Super Tenis 11.06.2023
Listen on Spreaker.
Najnowsze