Legenda tenisa SROGO o szansach Świątek na Wimbledonie. Pojawiły się poważne wątpliwości

2021-05-17 10:42
Iga Świątek
Autor: East News Iga Świątek

Iga Świątek wygrywając turniej w Rzymie, pokazała prawdziwą sportową klasę. Polka, awansując na 9. miejsce w rankingu WTA, rozbudziła wielkie nadzieje ze strony fanów i ekspertów, którzy czekają na jej kolejne triumfy. W mediach pojawił się właśnie temat potencjalnego wygrania przez naszą zawodniczkę Wimbledonu. Jedna z legend tenisa ma jednak wątpliwości, aby Polka poradziła sobie w starciu na londyńskich kortach.

Iga Świątek dokonała wielkiej sztuki, zwyciężając w trakcie turnieju WTA w Rzymie. Polka ograła Czeszkę Karolinę Pliskovą i awansowała na 9. miejsce w rankingu WTA. Nie da się ukryć, że tak wspaniała postawa Polki na rzymskich kortach spotkała się z wielkim aplauzem ze strony środowiska tenisowego, które oczekuje na kolejne zwycięstwa naszej reprezentantki. Niektórzy patrzą na naszą czołową tenisistkę z wielkim entuzjazmem i wierzą, że Polka jest w stanie zwyciężyć nawet w trakcie Wimbledonu. Nie wszyscy są jednak takimi zwolennikami talentu Świątek i mówią, że Polka może nie zdołać zatriumfować na londyńskich kortach, a takiego zdania jest przynajmniej jedna z legend dyscypliny - kultowy przed laty gracz Paul McNamee.

Wielki awans Igi Świątek. Polka z fenomenalną pozycją w rankingu WTA, brawo Iga, pękamy z dumy

Iga Świątek nie ma szans na Wimbledonie? Tak uważa jedna z legend tenisa

Po zwycięstwie Świątek na turnieju w Rzymie rozpoczęła się wielka dyskusja na temat szans Polki w trakcie nadchodzącego Wimbledonu. Wielkim zwolennikiem talentu naszej reprezentantki jest Mert Ertunga, który po latach występów na zawodowych kortach zajął się trenowaniem. Uważa on, że Polka może odegrać znaczącą rolę w trakcie londyńskiego turnieju.

- Tylko poczekajmy, aż Iga Świątek wygra Wimbledon - napisała kultowa postać tureckiego Twittera na swoich mediach społecznościowych.

Do zdania Turka postanowił odnieść się Australijczyk Paul McNamee. Były gracz, który ma w swoim dorobku pięć zwycięstw wielkoszlemowych, dwukrotną wygraną w Pucharze Davisa jest przekonany, że zadanie Polki w Londynie będzie o wiele cięższe.

Iga Świątek przerwała milczenie po zwycięstwie w Rzymie. Powiedziała tysiącom fanów, co zamierza zrobić, jej słowa rozbrajają

NORMAN PARKE PO WALCE: BOXDEL OBCIĄGA DON KASJO!

Legenda nie wierzy w Polkę? McNamee mówi o cięższym wyzwaniu

O ile w Rzymie Polka była bezkonkurencyjna, o tyle w Londynie, zdaniem McNamee może mieć problemy, aby sprostać o wiele bardziej poważnemu turniejowi. Australijczyk uspokoił entuzjazm Merta Ertungi i powiedział, że jeśli Polka będzie chciała wygrać, będzie musiała podołać o wiele większemu wyzwaniu.

- Mam wrażenie, że to (Wimbledon - przyp.aut.) dużo trudniejsze zdanie - odpisał Turkowi legendarny, australijski zawodnik.

Mateusz Wysokiński
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze