Iga Świątek

i

Autor: Marta Lavandier/AP

Legendarna tenisistka zachwycona Igą Świątek. Dokładnie mówi o jej przyszłości

2022-04-08 15:47

Tenisowy kunszt i rozgoszczenie się na fotelu liderki rankingu WTA w wykonaniu Igi Świątek docenia cały świat. Zachwytu nad młodą Polką nie ukrywa Chris Evert. Wyśmienita niegdyś tenisistka uważa, że Iga do zwycięskiego w 2020 r. Roland Garros dołoży kolejne wielkoszlemowe tytuły. – Zatrzyma się na dwucyfrowej liczbie zwycięstw. Przed nią wiele lat gry, które dla są niej piękną przygodą. Ona nie zawraca sobie myśli pułapkami. Ma wyśmienite nastawienie – mówi na łamach Eurosportu.

Nie ma powodów, by Amerykance nie wierzyć. Iga jest w tenisowym transie. Na koncie ma już 17 wygranych meczów z rzędu. Po wygranych turniejach w Miami i Indian Wells złapie chwilę oddechu, by wystąpić na turnieju Billie Jean King Cup w Radomiu (15-16 kwietnia), a następnie uciekać całej stawce w rankingu WTA.

– Myślę, że Iga i tak wdrapałaby się na pierwsze miejsce tego rankingu, nawet gdyby Ashleigh Barty nie kończyła kariery. Urzeka mnie jej głód gry – dodaje zwyciężczyni 18 turniejów wielkoszlemowych.

Ojciec Igi Świątek wyłożył kawę na ławę. Takie podatki płaci jego córka, musi oddawać miliony

Iga Świątek o zostaniu pierwszą światową rakietą

Evert rządziła na światowych kortach na przełomie lat 70. i 80. Była pierwszą w historii liderką listy WTA w historii. Na pierwszym miejscu spędziła w sumie 260 tygodni. Iga dopiero zaczyna przygodę z oglądaniem się na resztę z samej góry rankingu. Evert docenia za to serię zwycięstw Polki. – Jest imponująca. Zawsze mówiłam, że wygranie siedmiu meczów z rzędu w turnieju wielkoszlemowym jest trudne, a jej seria jest przecież zdecydowanie dłuższa – mówi.

Magda Linette wygrała dwa długie mecze jednego dnia! Polka w ćwierćfinale WTA Charleston!

Sonda
Czy Iga Świątek na długo zostanie liderką światowych rankingów?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze