MOCNE słowa Rafaela Nadala o epidemii KORONAWIRUSA. Zaczął od przeprosin

2020-03-22 14:06 CH
Rafael Nadal
Autor: East News Rafael Nadal

Rafael Nadal w poruszającym nagraniu skomentował dramatyczną sytuację w Hiszpanii i na całym świecie w związku z epidemią koronawirusa. Słynny tenisista z Majorki, wicelider rankingu ATP i triumfator 19 turniejów wielkoszlemowych, zaczął od przeprosin. W ojczyźnie Nadala lawinowo rośnie liczba ofiar chińskiej zarazy. Hiszpan nie ukrywa, że jest wstrząśnięty skalą pandemii.

Rafael Nadal to w Hiszpanii ogromna gwiazda i autorytet. Popularnością nie ustępuje najsłynniejszym piłkarzom. Słynny tenisista postanowił skomentować dramatyczną sytuację w jego ojczyźnie i na całym świecie. Podziękował służbom medycznym za ich poświęcenie i walkę z pandemią. Zaczął jednak od przeprosin. W opublikowanym w mediach społecznościowych wideo Rafa Nadal wypowiedział się w języku hiszpańskim.

"Przede wszystkim chciałem was wszystkich przeprosić za to, że ostatnio przez jakiś czas byłem poza mediami społecznościowymi, ale to bardzo trudny czasy dla wszystkich, także dla mnie. Ta cała sytuacja nas przytłacza i wszyscy jesteśmy w to zaangażowani w najlepszy możliwy sposób, działając w naszych domach" - zaczął Nadal.

Słynny tenisista ZWARIOWAŁ na kwarantannie?! Pije alkohol z pluszowym misiem! ZDJĘCIE

"Chciałem wysłać wiadomość z podziękowaniami dla wszystkich lekarzy, pielęgniarek i całego personelu medycznego, który chroni nas i walczy z epidemią. Dziękuję także siłom policyjnym, gwardii cywilnej i narodowej, wojsku oraz wszystkim tym, którzy sprawiają, że czujemy się trochę bezpieczniej. Dziękuję tym, którzy są na pierwszej linii ognia. W końcu to oni są najbardziej narażeni na złapanie wirusa. To on są naszymi bohaterami. Chcę wyrazić podziw i jeszcze raz dziękuję wszystkim. Na koniec chciałbym dodać otuchy i dowagi cierpiącym i ich rodzinom, zarówno tym zarażonym, jak i szczególnie krewnym oraz bliskim tych, którzy zmarli na koronawirusa. Trudno jest powiedzieć cokolwiek w tych trudnych czasach i mogę tylko zapewnić, że wszystkim nam jest bardzo przykro, że wierzymy, że będziemy mogli rozpocząć normalne życie tak szybko, jak to możliwe" - dodał Nadal.

Rafael Nadal wziął huczny ŚLUB! Kim jest jego żona Xisca Perello? [ZDJĘCIA]

W Hiszpanii sytuacja jest dramatyczna. Pesymistyczne prognozy mówią o tym, że wkrótce może być tam jeszcze gorzej niż we Włoszech. "W tych trudnych czasach są też pozytywne rzeczy. Pokazujemy, że jesteśmy zjednoczonym narodem, wiele firm wspiera walkę z epidemią i wnosi swój wkład, a wszyscy obywatele pokazują, że są coraz bardziej zjednoczeni dzień po dniu, przestrzegając wszystkich zasad. Zostańcie w domach, postępujcie zgodnie ze wszystkimi wskazówkami, aby zakończyć tę straszną pandemię jak najszybciej. Dziękuję i do zobaczenia wkrótce" - zakończył Rafa Nadal.

Agnieszka Radwańska gra z mężem w tenisa w swoim salonie! Pokazała jak mieszka! WIDEO

Z powodu epidemii koronawirusa władze ATP i WTA zawiesiły wszystkie rozgrywki co najmniej do 8 czerwca. Wciąż jednak nie wiadomo, że w tym czasie uda się wznowić rywalizację.

Najnowsze