Hubert Hurczak, Iga Świątek

i

Autor: AP PHOTO Hubert Hurczak, Iga Świątek

Wielkie osiągnięcie

Nagle gruchnęły informacje o Świątek i Hurkaczu. Coś, czego nikt nie przewidywał. Potwierdzenie tych wieści wywołuje ogromną radość

2024-03-04 9:08

Polscy kibice tenisa przyzwyczaili się do tego, że podczas każdego dużego turnieju czekają na nich spore emocje. Te związane są z występami Igi Świątek i Huberta Hurkacza. Nasi reprezentanci, a zwłaszcza liderka rankingu WTA często potrafią zachwycać na korcie. Okazuje się, że Świątek i Hurkacz dokonali dla polskiego tenisa rzeczy historycznej i mogą pochwalić się dużym osiągnięciem.

Długimi latami Polska była nieco białą plamą na tenisowej mapie i na próżno było szukać reprezentantów biało-czerwonych na czołowych miejscach we wszelkich rankingach. Sytuację tę zmieniła Agnieszka Radwańska. Krakowianka przez lata była jedną z najlepszych tenisistek na świecie i wygrała wiele ważnych turniejów. Gdy nadchodził koniec jej kariery fani tenisa w Polsce byli nieco zaniepokojeni, bo wówczas trudno było przewidywać, że talent Igi Świątek wystrzeli i nie było jasne, czy Radwańska będzie miała godną następczynię.

Wszystko ułożyło się lepiej niż przewidywano w najbardziej optymistycznych scenariuszach. Świątek błyskawicznie stała się najlepszą tenisistką na świecie i wciąż jest liderką rankingu WTA i na razie ta sytuacja nie ulegnie zmianie. Ponadto dobrze radzi sobie również Hubert Hurkacz. Wrocławianin być może nie ma takich sukcesów jak Świątek, ale potrafi zachwycać.

Świątek i Hurkacz z wielkim osiągnięciem. Można być dumnym!

Ich świetna postawa na korcie sprawiła, że oboje są autorami rzeczy historycznej dla polskiego tenisa. Okazuje się, że Polska jako jedyny kraj na świecie może pochwalić się zawodnikami w czołowej dziesiątce zarówno rankingu ATP jak i WTA. Jak już wspomniano wyżej Świątek jest liderką, a Hurkacz zajmuje w męskim zestawieniu ósme miejsce.

Najnowsze