Daria Saville

i

Autor: fot. AP Photo Daria Saville jeszcze do niedawna grała pod nazwiskiem Gavrilova

Niech nie zmyli Was nazwisko! Rywalka Świątek to bardzo znana tenisistka

2022-01-03 14:43

Iga Świątek rozpocznie sezon od meczu z Darią Saville. Choć Australijka zajmuje obecnie odległe 421. miejsce w rankingu WTA, to może napsuć Polce spor krwi. Po pierwsze ma za sobą dwa dobre mecze w eliminacjach turnieju w Adelajdzie, po drugie w przeszłości była 20. rakietą świata i dała się mocno we znaki m.in. Agnieszce Radwańskiej.

Rywalka Świątek jeszcze do niedawna występowała na korcie pod nazwiskiem Gavrilova. W grudniu po 12 latach związku wzięła ślub z australijskim tenisistą Luke'iem Saville i teraz gra jako Daria Saville.

W ostatnim roku rozegrała tylko pięć spotkań. Po pierwsze powodem była pandemia koronawirusa, po drugie Saville przeszła operacje ścięgna Achillesa i na sto procent do gry powróciła dopiero teraz.

Saville ma w dorobku jedno zwycięstwo w imprezach WTA - w 2017 roku triumfowała w New Haven. Poza tym trzykrotnie w tamtym okresie dotarła do finału, stąd najwyższe miejsce - 20. - w światowym rankingu w sierpniu 2017.

Iga Świątek zdradziła powody rozstania z trenerem! Wyjawiła prawdę, długo biła się z myślami

We wspomnianym turnieju w New Haven w drodze do końcowego zwycięstwa pokonała w półfinale Agnieszkę Radwańską 6:4, 6:4. Z "Isią" mierzyła się zresztą dwukrotnie i za drugim razem również była bardzo blisko wygranej.

W 2018 roku w Eastbourne w 2. rundzie górą ostatecznie była Polka (5:7, 7:6, 6:0), ale w drugiem secie Radwańska obroniła dwie piłki meczowe.

W Adelajdzie jak już wspomnieliśmy rozegrała dwa dobre mecze w eliminacjach. Najpierw pokonała 142. w rankingu WTA Caty McNally, a w decydującym starciu okazała się lepsza od 149. na świecie Katie Boulter.

Mecz Świątek - Saville zaplanowano w nocy czasu polskiego z poniedziałek na wtorek!

Iga Świątek; Mój tata zaszczepił mi patriotyzm
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze