Alexander Zverev

i

Autor: AP PHOTO/MICHEL EULER Alexander Zverev

Zverev ujawnił prawdę

Niemiecki gwiazdor tenisa walczy z poważną chorobą! Ujawnił brutalną prawdę, krył się z tym wiele lat

2022-08-06 18:39

Alexander Zverev nie ma lekko. Na początku czerwca doznał fatalnej kontuzji podczas półfinałowego meczu Rolanda Garrosa z Rafaelem Nadalem i przechodzi teraz rehabilitację. Podczas nieobecności na kortach Niemiec ujawnił brutalną prawdę na temat swojego życia. Wicelider rankingu ATP walczy z poważną chorobą, z czym krył się przez wiele lat. W końcu Zverev postanowił o wszystkim opowiedzieć.

Zverev miał ogromnego pecha podczas tegorocznego Rolanda Garrosa. Jego półfinałowe starcie z Nadalem stało na fantastycznym poziomie, ale w drugim secie Niemiec fatalnie skręcił kostkę i zawył z bólu. Doznał poważnej kontuzji i musiał skreczować po ponad 3 godzinach gry. Fani mocno mu współczuli, a samo zdarzenie wyglądało dramatycznie. 25-latek stracił przez to kilka ważnych turniejów, m.in. Wimbledon. W pełni skupił się na rehabilitacji i ma nadzieję, że wróci do gry już niedługo podczas US Open. Jednak na kilka tygodni przed nowojorskim szlemem wicelider rankingu ATP zdradził, że od dzieciństwa walczy z poważną chorobą. Miał zaledwie 4 lata, gdy wykryto u niego cukrzycę typu 1.

Agnieszka Radwańska opowiedziała o problemach ze zdrowiem. Doskwiera jej spory ból, zdobyła się na szczerość

Agnieszka Radwańska o Idze Świątek, powrocie na korty i życiu po zakończeniu kariery

Zverev walczy z poważną chorobą! Ujawnił brutalną prawdę

- Nie interesowałem się dość długo problemami zdrowotnymi, jakie ma ludzkość. Ale im byłem starszy, tym bardziej widziałem, że problem jest ogromny. Doszedłem do wniosku, że kto może, powinien pomagać. Teraz uważam, że nadszedł na to właściwy czas - powiedział tenisista, cytowany przez PAP. Mistrz olimpijski z Tokio chce być przykładem, że pomimo choroby można odnosić sukcesy w sporcie i normalnie żyć. Postanowił też założyć fundację, która ma szczególnie pomagać dzieciom i młodzieży w walce z cukrzycą. 

Rafael Nadal w poważnych tarapatach?! Hiszpański tenisista będzie musiał zapłacić ogromne pieniądze

Agnieszka Radwańska i Iga Świątek mają świetne relacje!

"Alexander Zverev Foundation" jest wspierana przez rodziców świetnego tenisisty i jego brata, Mischę. W dużej mierze ma udostępniać ratującą życie insulinę i inne niezbędne leki, zwłaszcza w krajach Trzeciego Świata. Cukrzyca jest chorobą metaboliczną, co oznacza, że ​​organizm ma problemy z wytwarzaniem insuliny. Typ 1 nie został jeszcze wyleczony, więc osoby dotknięte tą chorobą muszą przez resztę życia wstrzykiwać sobie insulinę.

QUIZ. Ile wiesz o Idze Świątek?

Pytanie 1 z 11
Gdzie urodziła się Iga Świątek?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze