Nowa liderka listy najlepiej zarabiających sportsmenek na świecie! Zgarnęła FORTUNĘ i pobiła rekord!

2020-05-23 13:52 CH
Iga Świątek, Naomi Osaka
Autor: East News Iga Świątek, Naomi Osaka

Od 2003 roku na prowadzeniu zmieniały się Serena Williams i Maria Szarapowa. Wreszcie doczekaliśmy się nowej liderki! Magazyn "Forbes" opublikował jak co rok listę najlepiej zarabiających sportsmenek na świecie. Na 1. miejscu znalazła się Japonka Naomi Osaka. Tenisistka przez ostatnie 12 miesięcy zarobiła fortunę! Zdaniem "Forbes" to aż 37,4 miliona dolarów! I jest to rekord. Nigdy żadna sportsmenka nie zarobiła tyle w ciągu roku.

Przez ostatnie cztery lata listę "Forbes" najlepiej zarabiających sportsmenek na świecie otwierała niezmiennie Serena Williams. Wcześniej długo prowadziła Maria Szarapowa, głównie dzięki lukratywnym kontraktom. Amerykanka najlepsze lata ma już za sobą, a Rosjanka zakończyła karierę. I mamy nową liderkę. Nie zmieniło się jedno. Na prowadzeniu jest wciąż tenisistka. To w tej dyscyplinie sportu panie zgarniają największe pieniądze.

Radwańska przeszła BOLESNY ZABIEG NA TWARZ! Opowiedziała szczegóły! WIDEO i ZDJĘCIE

Nową liderką listy "Forbes" najlepiej zarabiających sportsmenek na świecie jest Japonka Naomi Osaka. Mistrzyni US Open 2018 i Australian Open 2019 ma niespełna 23 lata, ale już jest megagwiazdą. A w swoim kraju jest idolką. Twórcy zestawienia biorą pod uwagę nie tylko zarobki na korcie, ale również kontrakty reklamowe. A dzięki ogromnej popularności w Japonii i na całym świecie Osaka zgarnia fortunę dzięki umowom z takimi firmami jak Yonex, Nissan, All Nippon Airways czy producent zegarków Citizen. Kto jest Osaką? Na te informacje trzeba jeszcze poczekać. Pełna lista zostanie opublikowana wkrótce. Na razie "Forbes" zdradził, że Osaka zajmuje 29. miejsce na liście najlepiej zarabiających sportowców, licząc mężczyzn i kobiety.

NAJPIĘKNIEJSZA TENISISTKA nie spełniła życiowego marzenia. Czy to przez ROMANS? I WIDEO