Iga Świątek

i

Autor: AP Iga Świątek

Odkryliśmy tajemnicę imienia Igi Świątek. Nieznany fakt wyszedł na jaw

2020-10-14 11:44

Zdobyła gigantyczne zaszczyty sukcesami na kortach, jej nazwisko, dobrze znane od kilku lat w Polsce, stało się popularne na całym świecie. Jednak wciąż nie wszyscy wiedzą, dlaczego Iga Świątek (19 l.), sensacyjna triumfatorka wielkoszlemowego French Open, ma... tak niepopularne imię. „Super Express” poznał tę tajemnicę naszej mistrzyni.

W zasobie Ministerstwa Cyfryzacji znaleźliśmy statystyczne dane urzędowe dotyczące nadawania imion dzieciom w 2001 roku – 31 maja tamtego roku przyszła na świat Iga Świątek. Najpopularniejsze wówczas były Julia, Natalia i Wiktoria, po ok. 11–12 tys. przypadków. Imię Iga w 2001 r. nadawano zdecydowanie rzadziej. Mistrzyni Rolanda Garrosa jest jedną z 374 Ig urodzonych w 2001 r. Ostatnio jednak popularność imienia Iga wyraźnie rośnie. Według najnowszego raportu ministerialnego z września 2020 r., najczęściej nadawanym w pierwszej połowie tego roku imieniem żeńskim jest Julia, przed Zuzanną i Zosią. Jednak Iga załapała się do pierwszej dwudziestki i ląduje na 18. pozycji – takich imion mamy w Polsce od stycznia do czerwca dokładnie 1480.

Jak zatem Iga Świątek stała się Igą? Dotarliśmy i do tej informacji. – Nie jest to popularne imię – przyznaje „SE” mama Igi, Dorota Świątek. – W czasach, kiedy córki przyszły na świat, najbardziej popularne były Julie, Natalie i Zuzie. Wybór imienia dla córki wiąże się z moimi fantazjami z dzieciństwa. Miałam opiekunkę, z którą uwielbiałam przebywać, bawić się i rozmawiać do tego stopnia, że zabraniałam rodzicom, aby zwracali się do mnie po imieniu i używali w zamian jej imienia. Miała na imię Jadwiga. Rodzice pieszczotliwie zwracali się więc do mnie Jadzia. Ponieważ imię Jadwiga brzmi zbyt poważnie, zdecydowałam się na odłamanie ostatniego członu i w ten sposób Iga została Igą.

Iga Świątek wróciła do Polski tajemniczym lotem. Zdradzamy szczegóły [ZDJĘCIA PAPARAZZI]

Iga Świątek dopiero się rozpędza
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze