Piękna Maria Szarapowa zakończyła karierę

2020-02-26 15:22 MC
Maria Szarapowa
Autor: East News Maria Szarapowa

Maria Szarapowa postanowiła zakończyć karierę. Triumfatorka pięciu turniejów wielkoszlemowych rozstała się z tenisem w wieku 32 lat. O swojej decyzji poinformowała w artykule napisanym spcjalnie dla "Vogue" i "Vanity Fair".

"Jak porzucić jedyne życie, które znałam? Jak odejść od kortów, na których ćwiczyłam odkąd byłam małą dziewczynką, od ukochanej gry, która przyniosła mi nieopisane łzy i radość, od sportu, w którym odnalazłam rodzinę, fanów, którzy są z tobą od ponad 28 lat? Jestem w tym nowa, więc proszę wybaczcie mi. Tenisie, mówię żegnam" - napisała Szarapowa.

Szarapowa w swojej karierze wygrała 36 turniejów, w tym pięć wielkoszlemowych (Wimbledon 2004, US Open 2006, Australian Open 2008, French Open 2012 oraz French Open 2014). W sierpniu 2005 roku była numerem jeden w rankingu WTA. Jej kariera to nie tylko blaski, ale i cienie... Na początku 2016 roku okazało się, że zażywała zakazane meldonium. W konsekwencji została zdyskwalifikowana na dwa lata, później zmniejszono jej karę do piętnastu miesięcy.

Szarapowa ostatni mecz rozegrała 21 stycznia 2020 roku. Przegrała wówczas w I rundzie Australian Open z Donną Vekić 3:6, 4:6. 32-latka była bardzo rozczarowana tym wynikiem. Tuż po meczu wspominała w wywiadach, że nie wie, jak będzie wyglądała jej sportowa przyszłość, czym rozbudziła spekulacje na temat końca kariery.

Rosjanka była jedną z najlepiej zarabiających tenisistek świata. W swojej karierze zarobiła prawie 39 milionów dolarów. Większą kwotą mogą się pochwalić tylko siostry Williams - Serena (92 mln) i Venus (41 mln).

Najnowsze