Polskie tenisistki przegrały z Kachstanem w BJK Cup! Mecz Linette - Rybakina rozwiał ostatnie nadzieje

i

Autor: Sebastian Wielechowski Polskie tenisistki przegrały z Kachstanem w BJK Cup! Mecz Linette - Rybakina rozwiał ostatnie nadzieje

Porażka w Astanie

Polskie tenisistki przegrały z Kazachstanem w BJK Cup! Mecz Linette - Rybakina rozwiał ostatnie nadzieje

2023-04-15 11:14

Polskie tenisistki przegrały w Astanie w Kazachstanem eliminacyjny mecz o awans do turnieju finałowego rozgrywek o Bille Jean King Cup. Po pierwszym dniu Biało-Czerwone przegrywały 0-2 i wiadomo było, że bardzo ciężko będzie im uniknąć porażki. Zwycięstwo gospodyń przypieczętował mecz liderek - Magdy LInette i Jeleny Rybakiny. Poznanianka przegrała z mistrzynią Wimbledonu i Indian Wells 4:6, 2:6.

Polska przegrała z Kazachstanem 0-3 w rozgrywkach Billie Jean King Cup w Astanie. Zwyciężczynie awansowały do listopadowych finałów BJKC Finals, w którym 12 najlepszych zespołów świata będzie walczyć o trofeum.

Zaczęło się od porażki Magdy Linette z Julią Putincewą 5:7, 3:6. Biało-Czerwone grały w mocno okrojonym składzie, bez Igi Świątek (problemy z żebrami) i Magdaleny Fręch (kontuzja nadgarstka). Dlatego wynik meczu Linette - Putincewa miał mieć kluczowe znaczenie. Zwycięstwo przedłużyłoby szanse Polek na zwycięstwo i awans do turnieju finałowego. Niestety Linete mimo świetnego początku przegrała to spotkanie. Prowadziła 4:0, potem zmarnowała kilka piłek setowych i roztrwoniła przewagę. W drugim secie była już wyraźnie słabsza.

W drugim meczu Weronika Falkowska zagrała z Jeleną Rybakiną, mistrzynią Wimbledonu i Indian Wells. Młoda Polka zaprezentowała się bardzo dobrze, tocząc wyrównany bój z słynną rywalką, ale przegrała 3:6, 4:6. Polska przegrywa z Kazachstanem 0-2. W sobotę kolejne dwa mecze singlowe oraz debel.

Nadzieję na zwycięstwo mogła jeszcze przedłużyć w sobotę Magda Linette, ale wiadomo było, że w pojedynku z Jeleną Rybakiną czekać ją będzie ciężkie zadanie. Pierwszy set był wyrównany. W drugim dominowała już faworytka, która wygrała 6:4, 6:2.

Kazachstan – Polska 3:1

  • Julia Putincewa – Magda Linette 7:5, 6:3
  • Jelena Rybakina – Weronika Falkowska 6:3, 6:4
  • Jelena Rybakina - Magda Linette 6:4, 6:2
  • Anna Danilina/Julia Putincewa - Weronika Falkowska/Alicja Rosolska 3:6, 4:6
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze