Roland Garros. Agnieszka Radwańska przegrała z Marią Szarapową

2011-05-30 22:54

Rosyjska tenisistka miała sporo problemów z Agnieszką Radwańską, ale ostatecznie to Maria Szarapowa zakończyła mecz jako zwyciężczyni. Rosjanka wygrała 7:6 i 7:5.

Pojedynek czołowych tenisistek trwał prawie dwie godziny. W końcówce Polce wyraźnie zabrakło sił. Agnieszka Radwańska miała jednak szanse na pokonanie - lub na powalczenie trochę dłużej - z Szarapową.

W drugim secie Polka prowadziła już 40:0, ale po pięciu udanych piłkach Szarapowej, to Rosjanka zwyciężyła i nie dopuściła do rozegrania trzeciego seta.

Przeczytaj koniecznie: French Open. Agnieszka Radwańska pokonała rodzinną zmorę - Yaninę Wickmayer

Radwańska w meczu z Szarapową miała dobre momenty. Potrafiła przełamać serwisy Rosjanki, a także wychodzić na prowadzenie. To wszystko jednak nie wystarczyło na silną Szarapową, która zakwalifikowała się do ćwierćfinału turnieju.