Iga Świątek

i

Autor: AP Australian Open: Kiedy Iga Świątek gra z Sofią Kenin? O której godzinie gra Iga Świątek mecz dzisiaj w nocy

Fani w Polsce się ucieszą

Świetne wiadomości dla fanów Igi Świątek! Lepiej po prostu być nie mogło!

2023-11-30 18:45

Iga Świątek kontynuuje przygotowania do nowego sezonu, trenując na razie w Warszawie, a z kibicami dzieli się sympatycznymi zdjęciami. "Kiedy kończysz trening i masz dzień wolny" - napisała najlepsza tenisistka na świecie, komentując klimatyczną fotkę, na której schodzi z kortu uśmiechnięta od ucha do ucha. Tymczasem poznaliśmy już godziny pierwszych oficjalnych meczów Igi Świątek w nowym sezonie. Dla polskich kibiców mamy bardzo dobre wiadomości.

Iga Świątek trenuje w Warszawie, a potem poleci do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Tam rozpocznie kolejny etap przygotowań, którego zwieńczeniem będzie występ w pokazowych rozgrywkach Światowej Ligi Tenisa w Abu Zabi. Liderka rankingu WTA zagra tam w jednej drużynie z Hubertem Hurkaczem, a polskie gwiazdy powalczą tuż przed świętami, w dniach 21-24 grudnia.

Potem Iga Świątek i Hubert Hurkacz znów będą grać w jednym zespole, ale tym razem powalczą już w oficjalnych rozgrywkach WTA i ATP. Wystąpią w międzynarodowym turnieju United Cup, w którym rok temu poprowadzili reprezentację Polski aż do półfinału (ulegli w nim USA).

Magda Linette nie zagra z Igą Świątek i Hubertem Hurkaczem w United Cup! Znamy powód!

Poznaliśmy właśnie dokładny terminarz United Cup. Są nawet godziny meczów. Polska zagra kolejno w fazie grupowej z Brazylią i Hiszpanią. W tej edycji United Cup każdy mecz będzie się składał z dwóch singli (kobiet oraz mężczyzn) oraz spotkania miksta. Wiadomo już, że występ Polaków otworzy mecz Iga Świątek - Beatriz Haddad Maia. Nasza gwiazda już na początku sezonu, w pierwszym oficjalnym meczu, będzie musiała się zatem zmierzyć z bardzo wymagającą rywalką, z którą wcześniej grało jej się ciężko. Doskonała wiadomość dla fanów Igi Świątek jest taka, że mecz z Haddad Maią rozpocznie się w sobotę 30 grudnia o godzinie 10 polskiego czasu. W Perth będzie wtedy wieczór, a w naszym kraju idealna dla widzów pora. Po meczu Igi Świątek na kort wyjdzie Hubert Hurkacz, który zmierzy się z Thiago Seybothem Wildem. Potem przyjdzie już czas na mikst, a Iga i Hubi znów stworzą pewnie zabójczą mieszankę.

Iga Świątek płaci gigantyczne podatki! Oddaje państwu miliony, Daria Abramowicz zdradza szczegóły

Niestety drugi mecz Polaków w fazie grupowej United Cup zaplanowano juz w gorszym dla nas czasie. Biało-Czerwoni zagrają z Hiszpanią 1 stycznia, a zaczną o godzinie... 3 rano polskiego czasu. Najpierw Hubert Hurkacz zagra z Alejandro Davidovichem Fokiną, a potem - ok. godz. 4.30-5.00 na - na kort wyjdzie Iga Świątek, która powalczy z Sarą Sorribes Tormo. Potem oczywiście znów mikst.

Wciąż nie wiadomo, która polska telewizja pokaże rozgrywki United Cup. Rok temu była to TVP Sport. Teraz trwa pewnie walka o nabycie praw. Wkrótce pewnie poznamy zwycięzcę.

Mecze Polaków w United Cup

30 grudnia, sobota

Polska - Brazylia (godziny wg czasu polskiego)

  • I. Świątek - B. Haddad Maia godz. 10
  • H. Hurkacz - T. Seyboth Wild następny w kolejności (ok. godz. 12)
  • mecz miksta następny w kolejności (ok. godz. 14)

1 stycznia, poniedziałek

Polska - Hiszpania

  • H. Hurkacz - A. Davidovich Fokina godz. 3 rano
  • I. Świątek - S. Sorribes Tormo następny w kolejności (ok. godz. 5)
  • mecz miksta następny w kolejności (ok. godz. 7)

QUIZ: Ile wiesz o Idze Świątek?

Pytanie 1 z 25
Ile lat skończyła w maju 2023 roku Iga Świątek?
Iga Świątek mistrzynią WTA Finals | Super Tenis
Najnowsze