Iga Świątek KIEDY gra kolejny turniej WTA Sprawdź plany startowe Igi Świątek zima 2022/2023

i

Autor: AP Iga Świątek KIEDY gra kolejny turniej WTA Sprawdź plany startowe Igi Świątek zima 2022/2023

Kolejna nagroda

Tak Iga Świątek skomentowała otrzymanie prestiżowego wyróżnienia. Wymowne słowa, nie zapomniała o najbliższych

2022-12-15 20:57

Sezon 2022 w wykonaniu Igi Świątek był doprawdy wyśmienity. Polska tenisistka nie miała sobie równych, wygrywając m.in. dwa turnieje Wielkiego Szlema. Nic dziwnego, że w czwartek otrzymała tytuł mistrzyni świata, przyznawanej przez Międzynarodową Federację Tenisową (ITF). Urodzona w Warszawie 21-latka nie ukrywała zadowolenia z otrzymania tak prestiżowej nagrody. Podkreśliła także, że nie jest to wyłącznie jej sukces.

Dominatorka z Polski

Trzeba przyznać, że wyższość Igi Świątek nad rywalkami nie podlegała w 2022 roku dyskusji. Polska tenisistka wygrała aż osiem turniejów głównego cyklu, także w tym aspekcie dystansując resztę stawki. Nie było zatem żadnym zaskoczeniem, że 21-latka otrzymała nagrodę dla mistrzyni świata, przyznawaną przez ITF – Międzynarodową Federację Tenisową. Wybór ten ułatwił ponadto fakt, że Polka triumfowała w dwóch turniejach organizowanych pod egidą federacji. Chodzi naturalnie o French Open oraz US Open.

Boris Becker wyszedł z angielskiego więzienia. Będzie deportowany

Liczne podziękowania

Najlepsza obecnie tenisistka świata otrzymanie tego prestiżowego wyróżnienia skomentowała za pośrednictwem strony internetowej ITF. -  To był dla mnie ważny rok, a tak znaczące nagrody pokazują, jak daleko zaszłam – podkreśliła. Urodzona w Warszawie zawodniczka nie zapomniała także wspomnieć o reszcie swojego zespołu. - Doceniam to i chcę podziękować ITF. Nie byłoby tego bez mojego zespołu, mojej rodziny i moich fanów z Polski i całego świata. Potraktujcie to jako naszą wspólną nagrodę za niesamowite przygody na korcie w 2022 roku – dodała. Dodajmy, że jest to pierwsza taka nagroda dla polskiej tenisistki. Przed pięcioma laty podobne wyróżnienie wśród panów otrzymał Łukasz Kubot, wtedy chodziło jednak o sukcesy deblowe.

Sonda
Iga Świątek wygra World Tennis League 2022 w Dubaju?
Daria Abramowicz: Jestem dumna z Igi Świątek, w sporcie nie ma cyborgów
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze