Iga Świątek

Autor: PAWEL SKRABA / SUPER EXPRESS

Tokio 2020: Iga Świątek i Łukasz Kubot w kolejnej rundzie miksta!

2021-07-28 12:00

Iga Świątek i Łukasz Kubot lepsi od rywali z Francji - Fiony Ferro i Pierre'a-Huguesa Herberta! W pierwszej rundzie mikstu na igrzyskach olimpijskich w Tokio reprezentanci Polski uporali się z przeciwnikami w dwóch setach, pokonując ich 6:3, 7:6(4). Tym samym przygoda ostatnich polskich tenisistów pozostających na turneju w Tokio trwa dalej.

Świątek/Kubot - Ferro/Herbet 6:3, 7:6(4)

Świątek/Kubot – Ferro/Herbert

6:3, 7:6(4)

Koniec meczu! Łukasz Kubot i Iga Świątek okazali swą wyższość nad rywalami, choć końcówka była naprawdę wyrównana, długa i emocjonująca. Brawo i czekamy na więcej!

Tymczasem serdecznie dziękujemy już za uwagę.

6:3, 6:6

Cztery piłki meczowe!

Już 4:1! Świątek i Kubot coraz bliżej trumfu w meczu.

6:3, 6:6

Na razie 2:1 dla Polaków.

6:5, 6:6

Pasjonujący to był gem, ale bez szczęśliwego zakończenia dla reprezentantów Polski, którzy zmarnowali trzy piłki meczowe. Mamy tie-break!

6:3, 6:5

Francuzi znów wybronili piłkę meczową, trwa niezwykle zacięta walka.

6:3, 6:5

Powrót do równowagi...

6:3, 6:5

Kolejna szansa, aby zakończyć ten pojedynek!

6:3, 6:5

Świątek i Kubot nie pozwolili sobie na błąd przy swoim serwisie.

6:3, 5:5

Znakomicie wybronili się Francuzi. Gramy dalej.

6:3, 5:4

Piłka meczowa!

6:3, 5:4

Trwa walka na przewagi, Świątek i Kubot znów starają się przełamać przeciwników z Francji.

6:3, 5:4

Oj, przełamanie powrotne. Wracamy do stanu równowagi.

6:3, 5:3

KUBOT!

Kapitalne zagranie polskiego tenisisty, przełamanie i o krok od triumfu Polaków!

6:3, 4:3

Kolejny gem dla Świątek i Kubota.

6:3, 3:3

6:3, 3:3

Ostatecznie francuscy tenisiści dopinają swego, ciągle bez przełamania.

6:3, 3:2

Długa walka na przewagi, Polacy walczą o przełamanie Francuzów.

6:3, 3:2

Cały czas trwa zaciekła walka, teraz spokojnie Świątek i Kubot rozstrzygnęli gema na swoją korzyść.

6:3, 2:2

Tym razem Polacy nie uszczknęli nawet jednej wymiany.

6:3, 2:1

Cały czas bez przełamania.

6:3, 1:1

Szybka odpowiedź Francuzów.

6:3, 1:0

Pewny triumf reprezentantów Polski w pierwszym gemie drugiego seta!

Drugi set rozpoczęty od serwisu Polski.

6:3

Kolejne przełamanie i pewny triumf duetu Świątek - Kubot w pierwszym secie! Brawo!

5:3

Bezproblemowa wygrana Kubota i Świątek. Jeden gem od triumfu w secie!

4:3

Tym razem Francuzi nie pozwolili sobie na błąd przy swojej zagrywce.

4:2

Bezproblemowy triumf Świątek i Kubota  w kolejnym gemie!

3:2

PRZEŁAMANIE!

Znakomitym atakiem Świątek kończy się piąty gem, który przynosi bardzo ważny triumf Polaków.

2:2

Świątek i Kubot z kolejnym gemem. Teraz powalczą o przełamanie.

1:2

Na razie bez przełamań, teraz gem dla Francuzów.

1:1

W drugim gemie długa walka na przewagi, ale ostatecznie Świątek i Kubot obronili triumf przy swoim serwisie.

0:1

Pierwszy gem dla Francuzów przy ich serwisach. Partię zakończył niecelny atak Świątek.

0:0

Pojedynek rozpoczęty!

Trwają ostatnie chwile rozgrzewki.

Ostatnie minuty przed rozpoczęciem pojedynku!

Pigossi/Stefani lepsi od Mattek-Sands/Pegula! Wkrótce początek meczu, który nas interesuje.

9:41:

Połowa trzeciego seta w pojedynku poprzedzającym miksta już za nami.

9:32:

Mamy wyrównanie w pojedynku Pigossi/Stefani - Mattek-Sands/Pegula. A zatem jeszcze jeden set przed starciem Polaków.

9:19:

Cały czas trwa drugi set w pojedynku poprzedzającym potyczkę Polaków.

9:04:

Mecz ma się rozpocząć po zakończeniu starcia Pigossi/Stefani - Mattek-Sands/Pegula. Trwa drugi set, drugi z duetów pewnie zmierza po zwycięstwo.

8:55:

Para Świątek/Kubot zagra z parą Ferro/Herbert! Początek prawdopodobnie w ciągu pół godziny.

Czekamy na informacje z Tokio. Z kim zagrają dziś Iga Świątek i Łukasz Kubot?

Witamy w relacji z meczu miksta w tenisie na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio 2020. Rywalizacja między parą Świątek/Kubot – Badosa/Carreno - Busta rozpocznie się koło 9.00