Iga Świątek

i

Autor: AP PHOTO Iga Świątek

Napięty grafik

Ujawniono plany Igi Świątek. To będzie wielki powrót, pracowity początek roku mistrzyni

2022-12-14 11:54

Iga Świątek w ostatnich tygodniach mogła w końcu odpocząć od tenisowych obowiązków i cieszyć się wolnym czasem. Odpoczynek pomału się jednak kończy, bo jeszcze pod koniec tego roku mistrzyni wróci na kort. Będzie to pierwszy etap przygotowań do wielkoszlemowego Australian Open. Co więcej, na początku 2023 roku Świątek zanotuje sentymentalny powrót do wyjątkowego dla niej miejsca.

Iga Świątek ma za sobą świetne miesiące. W 2022 roku była bezwzględnie najlepszą tenisistką na świecie, co udowadniała na kolejnych dużych turniejach. W sumie zanotowała osiem triumfów i popisywała się znakomitą grą. W wielu spotkaniach nie dawała rywalkom żadnych szans. Kibice wierzą, że najbliższe miesiące będą równie udane. Po kilkutygodniowej przerwie Świątek już niebawem wróci na kort.

Tak wyglądają plany Igi Świątek. Wróci do ważnego miejsca

Pierwszym turniejem po dłuższej nieobecności będzie premierowa edycja United Cup. Polska w ramach turnieju drużyn mieszanych zagra w fazie grupowej w Brisbane z reprezentacjami Szwajcarii i Kazachstanu. Gdyby biało-czerwonym udało się awansować do Final Four, przeniosą się do Sydney. Będzie to jeden z elementów przygotowań do Australian Open 2023. Ale najprawdopodobniej Świątek szlaki na australijskich kortach przetrze również w Adelajdzie. To miejsce na tenisowej mapie zna doskonale i będzie to dla niej sentymentalny powrót.

W 2021 roku Świątek wygrała tam pierwszy turniej rangi WTA. Było to kilka miesięcy po tym, jak sprawiła gigantyczną sensację na French Open, gdzie pokonała wszystkie rywalki. Turniej w Adelajdzie może być bardzo mocno obsadzony, bo chęć rywalizacji zgłosiły m.in. Ons Jabeur, Jessica Pegula, czy Caroline Garcia.

Sonda
Czy Iga Świątek wygra wszystkie cztery turnieje Wielkiego Szlema?
Iga Świątek odpadła z WTA Finals, ale to był i tak świetny sezon. Lepszy niż Roberta Lewandowskiego?
Najnowsze