Ujawniono zarobki Igi Świątek i Huberta Hurkacza w United Cup! Nieźle się obłowili!

i

Autor: AP Ujawniono zarobki Igi Świątek i Huberta Hurkacza w United Cup! Nieźle się obłowili!

Duże pieniądze dla Polaków

Ujawniono zarobki Igi Świątek i Huberta Hurkacza w United Cup! Nieźle się obłowili!

2023-01-10 11:31

Iga Świątek i Hubert Hurkacz są już w Melbourne, gdzie trenują, przygotowując się do Australian Open. Tymczasem WTA i ATP podsumowały zarobki tenisistów w United Cup, nowych międzynarodowych rozgrywkach, w których reprezentacja Polski doszła do półfinału (porażka 0-5 z USA). Premie były uzależnione od pozycji w rankingu danych zawodników, zwycięstw indywidualnych i całej drużyny, rozegranych meczów. Zobacz, ile zarobili Iga Świątek, Hubert Hurkacz, Magda Linette i pozostali polscy tenisiści w United Cup. Te kwoty robią wrażenie.

Dla Igi Świątek minione dni miały słodko-gorzki smak. Najpierw były łzy rozpaczy w półfinale United Cup, ale zaraz potem wielkie zwycięstwo w plebiscycie „PS” na sportowca roku. – Wiem, że gówniara z paletką dostarczyła emocji w ubiegłym sezoniepodsumowała w swoim stylu wyróżnienie Iga Świątek, nawiązując do popularnych memów w internecie. Liderka rankingu WTA wycofała się z turnieju WTA w Adelajdzie. Oficjalny powód to kontuzja prawego barku, ale nie ma powodów do obaw. Po awansie do półfinału United Cup wiadomo było, że zespół Polki podejmie taką decyzję, bo tenisistka potrzebuje teraz czasu na odpoczynek i spokojne przygotowania do Australian Open (początek 16 stycznia). Iga Świątek jest już w Melbourne, gdzie wzięła już udział w pierwszych treningach na obiektach Australian Open.

Tymczasem na oficjalnych stronach WTA i ATP w profilach zawodników podsumowano zarobki tenisistów w United Cup. Premie były uzależnione od pozycji w rankingu danych zawodników, zwycięstw indywidualnych i całej drużyny, rozegranych meczów. Najwięcej w polskim zespole zarobiły gwiazdy, Iga Świątek – 384,3 tys. dol., czyli ok. 1,69 mln zł, a Hubert Hurkacz – 214,8 tys. dol. (ok. 945 tys. zł). Poniżej zarobki naszych singlistów w United Cup.

  • Iga Świątek – 384 375 dolarów amerykańskich
  • Hubert Hurkacz – 214 875
  • Magda Linette – 146 625
  • Daniel Michalski – 33 025
  • Kacper Żuk – 24 025

Iga Świątek ZAROBKI Ile zarobiła Iga Świątek w 2022 roku? Turniejowe premie i kontrakty reklamowe

QUIZ: Jesteś kibicem tenisa? Rozpoznasz te tenisistki? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 20
Na początek coś łatwego Tenisistka na zdjęciu to...
Serena Williams
Iga Świątek na ścianie szkoły w Raszynie! Gwiazda będzie miała swój mural
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze