Iga Świątek

i

Autor: AP PHOTO Iga Świątek

Świątek triumfuje

Gala Mistrzów Sportu WYNIKI: Iga Świątek sportowcem roku! Bartosz Zmarzlik przed Robertem Lewandowskim!

2023-01-07 23:12

Gala Mistrzów Sportu ponownie dostarczyła ogromnych emocji, a największe towarzyszyły laureatom 88. Plebiscytu Przeglądu Sportowego. Sportowcem 2022 roku została Iga Świątek, która wyprzedziła Bartosza Zmarzlika i Roberta Lewandowskiego. W czołowej dziesiątce znaleźli się również m.in. Kamil Semeniuk, czy Paweł Fajdek. Nie zabrakło także nagród specjalnych.

Gala mistrzów sportu wyniki:

1. Iga Świątek

2. Bartosz Zmarzlik

3. Robert Lewandowski

4. Kamil Semeniuk

5. Dawid Kubacki

6. Mateusz Ponitka

7. Adrian Meronk

8. Katarzyna Wasick

9. Paweł Fajdek

10. Fabian Barański, Mirosław Ziętarski, Mateusz Biskup, Dominik Czaja

W 2022 roku nie brakowało sportowych emocji. W wielu dyscyplinach byliśmy świadkami najważniejszych imprez i walki o najcenniejsze medale. Tak było m.in. w lekkoatletyce, siatkówce, czy koszykówce. Dlatego wybór najlepszych polskich sportowców mógł być nieco problematyczny, ale faworytka była jedna - Iga Świątek. Tenisistka błyskawicznie wspięła się na szczyt i zwyciężała najważniejsze imprezy minionego sezonu.

Pewnym zaskoczeniem może być to, że na drugim miejscu uplasował się Bartosz Zmarzlik przed Robertem Lewandowskim, ale żużlowy mistrz w pełni zasłużył na tak wysoką lokatę. Nagrody superczempionów odebrali Cezary Kulesza i Sebastian Świderski za przeciwstawienie się udziałowi Rosji w największych imprezach sportowych. Całość nagrodzony w zapisie relacji poniżej.

Gala Mistrzów Sportu 2023

Witamy w relacji na żywo z Gali Mistrzów Sportu. Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 20:00. Bądźcie z nami.

Dobry wieczór! Zapraszamy na relację na żywo z Gali Mistrzów Sportu. Dziś poznamy najlepszego sportowca 2022 roku.

Pierwszy weekend to zawsze jeden z ważniejszych momentów w polskim sporcie. Wówczas poznajemy wyniki głosowania w Plebiscycie Przeglądu Sportowego na najlepszego sportowca roku. Niejednokrotnie wyniki były szeroko dyskutowane, ale ci najlepsi z najlepszych zawsze byli doceniani przez kibiców i ekspertów. Tym razem nie będzie inaczej.

W 88. plebiscycie jest kilku zawodników, którzy mogą sięgnąć po najważniejsze wyróżnienie w polskim sporcie. Ale na czoło wysuwa się przede wszystkim Iga Świątek. Tenisistka ma za sobą fenomenalny rok, potwierdzony wieloma zwycięstwami na ważnych turniejach. W czołówce możemy spodziewać się również Bartosza Zmarzlika, czy Roberta Lewandowskiego.

Rozpoczynamy Galę Mistrzów Sportu!

Trwa przedstawienie nominowanych sportowców.

Na scenie Lady Pank, trwa artystyczne otwarcie wydarzenia.

Czołowa dziesiątka 88. plebiscytu: Paweł Fajdek, Dawid Kubacki, Robert Lewandowski, Adrian Meronk, Mateusz Ponitka, Kamil Semeniuk, Iga Świątek, Katarzyna Wasick, Bartosz Zmarzlik, Fabian Barański, Mirosław Ziętarski, Mateusz Biskup, Dominik Czaja — wioślarstwo!

Wiemy więc, że w czołowej dziesiątce nie będzie m.in. Wojciecha Szczęsnego, Bartosza Kurka, czy kilku utytułowanych lekkoatletów. Pierwsze zaskoczenia? Na pewno.

Czas na pierwszą nagrodę! Trenerem roku został Tomasz Wiktorowski, trener Igi Świątek!

- Jest mi niezmiernie miło, że mogę choć na chwilę być z państwem na gali. Jestem bardzo wdzięczny za docenienie mojej pracy, ale w wielkim sporcie nie byłoby sukcesów bez świetnych współpracowników. Dziękujemy również Idze, która wcieliła się w rolę operatora i dziękuję mojej rodzinie - powiedział Wiktorowski prosto z Australii.

Druga nagroda tego wieczoru. Drużyną roku zostaje reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn!

- Chciałem podziękować za to wyróżnienie w imieniu całej drużyny. Zaszczytem jest odbieranie tej nagrody, ale jeszcze większym zaszczytem jest bycie w tej drużynie, która stanowi kolektyw - powiedział Aleksander Śliwka.

- Mój polski nie jest dobry tak jak Olka - powiedział po angielsku Nikola Grbić. - Dziękuję wszystkim za udany sezon. W sporcie raz wygrywasz raz przegrywasz, może nie wszystko zdołamy wygrać, ale jestem pewien, że nigdy nie zabraknie emocji. Prosimy o wsparcie bez względu na wynik meczu - dodał selekcjoner Polski już w naszym ojczystym jeżyku.

Laureatką nagrody "sport bez barier" została była lekkoatletka i mistrzyni w skoku o tyczce, Monika Pyrek. 

Drugim laureatem nagrody "sport bez barier" został Szymon Sowiński, mistrz świata i Europy w parastrzelectwie.

Krótka przerwa w gali i za chwilę kolejne nagrody powędrują do ludzi ze świata sportu!

Ostatnie chwile na głosowanie, a na scenie pojawiła się Bryska.

Nagrodę za sportową inicjatywę roku otrzymuje Totalizator Sportowy!

10. miejsce w 88. Plebiscycie Przeglądu Sportowego otrzymują Fabian Barański, Mirosław Ziętarski, Mateusz Biskup, Dominik Czaja!

- To olbrzymi zaszczyt znaleźć się w czołowej dziesiątce plebiscytu. To był dla nas fantastyczny sezon i zrobimy wszystko, aby przyszły sezon był równie udany. Z tego miejsca chciałem podziękować naszemu trenerowi - powiedział Fabian Barański.

Na miejscu dziewiątym uplasował się wielokrotny mistrz świata, Paweł Fajdek!

- Co mogę powiedzieć. Może na wstępie... może przestanę wygrywać, bo im więcej tytułów tym niżej spadam w plebiscycie - zaczął Fajdek. - Na pewno cieszy różnorodność tej dziesiątki i gratulacje dla kibiców, bo zrobili coś niesamowitego i każdy jest w szoku. Ale to jest fajne. Osobiście chciałbym podziękować żonie i rodzinie, ale również sponsorom - powiedział mistrz świata.

Katarzyna Wasick zajmuje 8. miejsce!

- Już jako mała dziewczynka marzyłam, aby znaleźć się wśród najlepszych sportowców w Polsce i dziś spełniło się moje marzenie. Nie byłoby tego bez kibiców, którzy oddawali na mnie głos i jestem dumna, że mogę reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej. Chciałam podziękować rodzicom i mężowi, którzy wspierają mnie w pięknych, ale i trudnych chwilach - powiedziała pływaczka.

Poznaliśmy sportowca, który zajął 7. miejsce, a jest nim Adrian Meronk!

- Bardzo się ciesze z tego miejsca i dziękuje wszystkim, którzy oddali na mnie głosy. Bardzo żałuję, że nie mogę być z wami osobiście, ale jestem już w czasie treningów. Jest mi niezmiernie miło, że znalazłem się wśród tak wybitnych sportowców - przekazał golfista prosto z Dubaju.

Tymczasem na scenie Marcin Daniec.

A po występie chwila przerwy i po niej poznamy najlepszą szóstkę.

Po powrocie na galę czas na kolejny występ muzyczny.

Minister sportu wręczył nagrodę superczempionów Cezaremu Kuleszy i Sebastianowi Świderskiemu za przeciwstawieniu się udziałowi Rosjan w najważniejszych imprezach sportowych na świecie.

- Trenera dziś jeszcze nie poznamy, bo za wcześnie - zażartował prezes PZPN. - Dziękuję za tą nagrodę, to dla mnie wyjątkowe wyróżnienie - dodał. - Sport to przede wszystkim fair play. Rosjanie 24 lutego pokazali zupełnie inne zasady, którym trzeba było się przeciwstawić. Dziękuję wszystkim, którzy dali nam wsparcie w pokazaniu sprzeciwu dla działań Rosji - powiedział sternik PZPS.

- Jesteśmy zwycięzcami, dopóki działamy razem. Dziękuję za sprzeciwieniu się udziału Rosji w świecie sportu i dziękuję Polsce za ich działania. Bądźcie z nami, mówcie o tym, co dzieje się na Ukrainie - powiedział w specjalnym nagraniu Władimir Kliczko.

6. miejsce zajął Mateusz Ponitka!

- To wielki zaszczyt być kolejny raz nominowany do tej nagrody. Chciałem podziękować kibicom i wszystkim, którzy oddali na mnie głosy. To był dla mnie trudny rok z wieloma zwrotami akcji, ale z pięknym zwieńczeniem w postaci EuroBasketu. Dziękuję mojej żonie oraz kolegom z drużyny i trenerom - przekazał Ponitka na specjalnym nagraniu.

Dawid Kubacki na piątym miejscu plebiscytu!

- To dla mnie bardzo duże wyróżnienie. Nigdy nie patrzę na te statuetki zachłannie, ale gdy moje sukcesy są doceniane, to serce rośnie - powiedział lider Pucharu Świata w połączeniu na żywo.

Czwarte miejsce dla Kamila Semeniuka!

- Bardzo się cieszę, że przynajmniej tak mogę uczestniczyć w gali. Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie i dziękuję wszystkim, którzy oddali na mnie głosy. 2022 rok był niesamowity i mogłem spełnić kolejne sportowe marzenia. Cieszę się, że z chłopakami, z którymi grałem w ubiegłym roku, mogliśmy dostarczyć wam emocji - powiedział w połączeniu na żywo Semeniu.

Nagrodę za super osiągnięcie 2022 roku otrzymuje Szymon Marciniak, Paweł Sokolnicki ,Tomasz Listkiewicz i Tomasz Kwiatkowski, a więc sędziowie finału mistrzostw świata w Katarze!

- Czułem ogromne wsparcie od was wszystkich, bo dostaliśmy mnóstwo wiadomości z gratulacjami. Czuliśmy, że reprezentujemy kraj. Nasze rodziny siedziały opatulone w biało-czerwone barwy na stadionie i wszyscy dziwili się, komu kibicują, a oni na koszulkach mieli napisane "kocham mojego sędziego". I to właśnie naszym rodzinom bardzo dziękujemy, bo to oni są z nami, gdy mamy najtrudniejsze chwile - powiedział Szymon Marciniak.

Maryla Rodowicz na scenie i wspomnienie sportowców, którzy opuścili nas w minionych dwunastu miesiącach.

Jeszcze jedna przerwa, po której poznamy ostateczne rozstrzygnięcia plebiscytu!

Nagrodę sponsor polskiego sportu otrzymał PKN Orlen.

Miejsce na podium, a konkretnie 3. miejsce w plebiscycie dla... Roberta Lewandowskiego!

- Jestem dumna ze swojego syna. Za jego mądrość, za to jakim jest ojcem, mężem, synem, kolegą. Obserwując przez te wszystkie lata jego ciężką pracę, ale również pewne upadki... Cały czas się rozwija, on naprawdę cały czas jest głodny wiedzy i dzięki temu jest w tym miejscu, w którym jest. Ale też wspierająca żona, to bardzo ważne - powiedziała mama kapitana reprezentanta Polski, Iwona Lewandowska.

- Jak zawsze dałaś czadu, dziękuję ci za te słowa - zwrócił się piłkarz do mamy. - Dziękuję wszystkim, którzy oddali na mnie głos i mnie wspierali, bardzo to doceniam. Dziękuję również moim bliskim, a także laureatom - powiedział Lewandowski prosto z Barcelony.

IGA ŚWIĄTEK SPORTOWCEM ROKU 2022 w 88. Plebiscycie Przeglądu Sportowego! Bartosz Zmarzlik na drugim miejscu!

- Gdy miałem 6 lat i zaczynałem się bawić w żużel, był obok mnie brat, który pakował mi plecak, mama, która mówiła "jedź ostrożnie" i dawała buziaka oraz tata, który mi naprawiał motory. Do tego moja żona i syn. Dodają mi mnóstwo energii. Na tym poziomie nie mógłbym jeździć, gdyby nie było moich sponsorów - powiedział Bartosz Zmarzlik.

- Przykro mi, że nie mogę być z wami, ale przetransportowanie się z Australii byłoby trudne. Chciałam podziękować wam, że jesteście. Dziękuję za głosy, mam nadzieję, że sport będzie nas łączył i dostarczał emocji, wiem że gówniara z paletką dostarczyła emocji w poprzednim sezonie - zażartowała najlepsza zawodniczka 2022 roku.

To wszystko z naszej strony. Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy na kolejne relacje na sport.se.pl. Dobranoc!

Najnowsze

Materiał sponsorowany