Magda Linette - Kulambajewa RELACJA NA ŻYWO United Cup Polka przypieczętuje zwycięstwo nad Kazachstanem? Magda Linette NA ŻYWO WYNIK

i

Autor: AP Magda Linette

Odpadamy z turnieju

United Cup: Klęska Polaków ze Stanami Zjednoczonymi. Bolesna lekcja tenisa

2023-01-07 8:21

Polska boleśnie przegrała ze Stanami Zjednoczonymi 0:5 w półfinale United Cup. Niestety, Biało-czerwoni nie byli w stanie zdobyć choćby honorowego punktu. Magda Linette oraz nasz mikst Kubot/Rosolska także przegrali swoje mecze w nocy z piątku na sobotę.

Polska przegrała z USA 0:5 w półfinałowym meczu tenisowego turnieju drużyn mieszanych United Cup w Australii. W sobotę porażek doznali Hubert Hurkacz, Magda Linette oraz w mikście Alicja Rosolska i Łukasz Kubot. W piątek Iga Świątek przegrała z Jessicą Pegulą 2:6, 2:6, a Kacper Żuk z Francesem Tiafoe 3:6, 3:6.

Wielka rywalka Igi Świątek totalnie zniknęła przed Australian Open! Nie mogą jej znaleźć, szokujące doniesienia

United Cup: Klęska Polaków w półfinale

W sobotę decydujący o awansie do finału punkt dla Amerykanów zdobył Taylor Fritz, który pokonał Huberta Hurkacza 7:6 (7-5), 7:6 (7-5). Następnie Magda Linette przegrała z Madison Keys 4:6, 2:6, a Rosolska i Kubot ulegli Peguli i Fritzowi 7:6 (7-5), 4:6, 6-10. Spotkania w United Cup składają się z pięciu pojedynków. Trwa mecz Magdy Linette z Madison Keys. Rywalizację zakończy mikst, w którym awizowany jest występ Świątek i Hurkacza oraz Peguli i Fritza, ale skład par może się zmienić.

United Cup to nowość w międzynarodowym kalendarzu ATP i WTA. Do turnieju przystąpiło 18 reprezentacji, które podzielono na sześć grup. Polska na tym etapie okazała się lepsza od Kazachstanu oraz Szwajcarii, a następnie w meczu, którego stawką był awans do półfinału, pokonała Włochy.

Polacy odpadają z United Cup! Hurkacz nie uratował Biało-czerwonych, przegrał z Fritzem

Kto zagra w finale United Cup?

O godzinie 7.00 rozpoczną się pojedynki w drugiej parze półfinałowej, którą tworzą Grecja i Włochy. Ekipa z Półwyspu Apenińskiego prowadzi 2:0. Finał odbędzie się w niedzielę w Sydney.

QUIZ. Ile wiesz o Idze Świątek?

Pytanie 1 z 11
Gdzie urodziła się Iga Świątek?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany