Autor: AP US Open: Kiedy finał kobiet Gauff - Sabalenka O której godzinie finał US Open WTA

Finał US Open

US Open: Kiedy finał kobiet Gauff - Sabalenka O której godzinie finał kobiet WTA

2023-09-09 8:23

Kiedy finał Sabalenka - Gauff O której godzinie finał kobiet US Open. W finale US Open zagrają dzisiaj Coco Gauff i Aryna Sabalenka. Amerykanka i Białorusinka awans wywalczyły po bardzo zaciętych bojach w półfinale. Gauff ograła 6:4, 7:5 Czeszkę Karolinę Muchovą, a Białorusinka po trzech setach walki odwróciła wynik spotkania, wygrywając 0:6, 7:6(1), 7:6(5) z Amerykanką Madison Keys. Sabalenka i Gauff zagrają ze sobą po raz piąty, a bilans tej rywalizacji to 3-2 dla Amerykanki. Sprawdź, o której finał Sabalenka - Gauff kiedy finał kobiet US Open.

Coco Gauff kontra Aryna Sabalenka w finale kobiet US Open 2023. Młoda Amerykanka niesiona dopingiem nowojorskich kibiców pokonała 6:4, 7:5 Czeszkę Karolinę Muchovą i było to już drugie jej zwycięstwo nad tą zawodniczką w krótkim czasie (poprzednio w finale WTA Cincinnati). Aryna Sabalenka w pierwszym secie meczu z Madison Keys dała się zupełnie zdominować, ale potem po dwóch kolejnych zaciętych partiach wyszarpała zwycięstwo 0:6, 7:6, 7:6.

Kiedy finał kobiet Sabalanka - Gauff O której godzinie finał kobiet US Open WTA

Aryna Sabalenka i Coco Gauff grały ze sobą 5 razy. Bilans tej rywalizacji to 3-2 dla młodej Amerykanki. Panie ostatni raz spotkały się w tym sezonie w Indian Wells i Sabalenka rozbiła Gauff 6:4, 6:0 Białorusinka już na pewno wyprzedzi Igę Świątek w rankingu. Po raz pierwszy zostanie numerem 1. Iga Świątek musiała dojść dalej w US Open, żeby obronić pozycję nr 1, a odpadła już w 4. rundzie po porażce 6:3, 3:6, 1:6 z Jeleną Ostapenko.

O której finał Sabalenka - Gauff kiedy finał US Open kobiet WTA

Iga Świątek prowadzi jeszcze w rankingu WTA, ale jest już pewne, że po US Open straci pozycję numer 1, a zdetronizuje ją Aryna Sabalenka jest już w fianle. To oznacza, że przewaga Białorusinki nad Polką będzie już na pewno nie mniejsza niż 1071 pkt. Jeżeli Sabalenka wygra US Open, ucieknie Idze na odległość aż 1771 pkt. - Szczerze mówiąc, byłam przekonana, że Iga dojdzie tutaj do finału - powiedziała Sabalenka, komentując porażkę Świątek (6:3, 3:6, 1:6 z Jelena Ostapenko), po której Polka po 75 tygodniach prowadzenia zostanie przez nią zdetronizowana.

Aryna Sabalenka po trzech setach walki odwróciła wynik spotkania, wygrywając z Amerykanką Madison Keys, ale nie obeszło się bez małego skandalu. W drugim secie Białorusinka, która po US Open zostanie liderką rankingu WTA, wpadła w szał. Przegrywając 0:6, 1:2, zaczęła wykrzykiwać przekleństwa w kierunku swojego boksu. Rzucała też rakietami. Sabalenka wrzeszczała po rosyjsku, ale kibice znający ten język łatwo przetłumaczyli jej słowa.

"Kij raz w roku wystrzeli. Ale dlaczego k... w półfinale, s...o?!" - wrzeszczała Aryna Sabalenka, mając pewnie na myśli świetną grę Madison Keys, która do tego momentu grała jak natchniona. Poniżej wideo z tą nieprzyjemną sytuacją.

Kiedy finał Gauff - Sabalenka O której finał kobiet US Open GODZINA DATA

Aryna Sabalenka przekonuje, że w ogóle nie myślała o walce po pozycję numer 1 w rankingu, bo skupiała się wyłącznie na własnej grze i kolejnych meczach. Wcześniej zmarnowała już kilka okazji na wyprzedzenie Igi Świątek. - Cóż, nie jest to coś, o czym tak naprawdę myślę podczas turnieju i podczas meczów. To znaczy wiem, że miałem i prawdopodobnie mam szansę stać się numerem 1 na świecie, ale wciąż jest dużo pracy do wykonania. Bardziej skupiam się na sobie niż na rankingu. Wiem, że jeśli pokażę swój najlepszy tenis, dam z siebie wszystko, to będę w stanie tego dokonać. Próbuję skupić się bardziej na sobie, na mojej grze, na większym doskonaleniu się - podkreślała Sabalenka

Kiedy finał Gauff - Sabalenka US Open 2023 O której godzinie finał Gauff - Sabalenka

Mecz Coco Gauff - Aryna Sabalenka w finale US Open 2023 zostanie rozegrany sobotę 9 września. Początek finału kobiet Gauff - Sabalenka o godzinie 22 polskiego czasu. Transmisja TV na Eurosporcie 1 lub 2 oraz online na Eurosporcie Extra w Playerze.

QUIZ: Ile wiesz o Idze Świątek?