Rafael Nadal

i

Autor: AP PHOTO Rafael Nadal

wspaniałe wieści

Wielki gest Rafaela Nadala. Jego akademia pomoże ukraińskim tenisistom, jest potwierdzenie

2023-03-16 16:32

Akademia Rafaela Nadala w Manacor to niezwykle lubiany ośrodek tenisowy. Teraz akademia założona przez jednego z najwybitniejszych tenisistów w historii postanowiła zrobić kolejny krok w pomocy ukraińskim tenisistom, którzy cierpią z powodu trwającej wojny. W tym roku w Akademii Rafaela Nadala trenować będzie mogło ok. 100 ukraińskich dzieci.

Około 100 ukraińskich dzieci będzie mogło w tym roku trenować w tenisowej Akademii Rafaela Nadala w Manacor - poinformował hiszpański ośrodek na Twitterze. Stało się to możliwe dzięki umowom pomiędzy akademią, a Międzynarodową Federacją Tenisową (ITF) oraz Federacją Tenisową Ukrainy. Dzięki temu młodzi Ukraińcy będą mogli kontynuować szkolenie w czasie trwającej od ponad roku wojny wywołanej inwazją Rosji.

Do tej pory Akademię odwiedziło 24 zawodników z tego kraju, którzy mieli okazję przebywać w ośrodku położonym na Majorce przez 1-2 tygodnie w systemie „all inclusive”. Zajęcia prowadzą wyspecjalizowani trenerzy tenisa i fitness. Zawodnicy są wybierani we współpracy z Jewgienijem Zukinem, wiceprezesem i dyrektorem wykonawczym Ukraińskiej Federacji Tenisowej oraz przy bezpośrednim udziale różnych działów Akademii.

"Sytuacja w moim kraju od roku jest niezwykle skomplikowana. Jeśli normalne życie jest już trudne, życie tenisistów jest prawie niemożliwe. Akademia od początku wojny bardzo się angażuje i od kwietnia ubiegłego roku zatrudnia trenerów, a prywatnie zaprasza wielu zawodników. Teraz dzięki temu projektowi udało nam się sprofesjonalizować tę pomoc i umożliwić wielu graczom wreszcie coś pozytywnego w ich życiu. Na Ukrainie bardzo trudno jest znaleźć miejsca do trenowania i dla nich ten moment jest wyjątkowy. Jestem w bezpośrednim kontakcie z rodzinami i wszystkie są bardzo wdzięczne za taką możliwość. Osobiście jestem również bardzo wdzięczna za wszystko, co akademia robi teraz dla Ukrainy” – powiedziała Natalia Mordasowa, która pracuje tu od lutego 2017 roku.

Pomysłodawcą ośrodka jest 36-letni Rafael Nadal, triumfator 22 turniejów wielkoszlemowych. Hiszpan tutaj się urodził, wychowywał i mieszkał przez wiele lat. To tutaj jako trzylatek rozpoczął przygodę z tenisem. Rafa Nadal Sports Centre i działająca przy nim akademia miały swoje wielkie otwarcie w 2016 roku. Na terenie kompleksu oprócz szkoły, akademików dla 140 uczniów i pokoi hotelowych powstało m.in. 26 kortów o różnej nawierzchni (otwartych i krytych), dwa baseny, boisko do piłki nożnej dla zespołów siedmioosobowych, centrum medyczne, strefa SPA i centrum fitness.

Sonda
Kto jest najwybitniejszym tenisistą w historii?
Najnowsze