Agnieszka Radwańska w różnych strojach

Autor: AFP/EAST NEWS Agnieszka Radwańska

WTA w Seulu: Niespodziewana porażka Radwańskiej. Polka nie obroni tytułu

2014-09-19 10:52

Agnieszka Radwańska nie wygra drugi raz z rzędu turnieju WTA w Seulu. Tenisistka z Krakowa przegrała w ćwierćfinale z Varvarą Lepchenko. O sukcesie rywalki zadecydowała mniejsza ilość popełnionych błędów przy swoim podaniu.

Tylko pierwszy set spotkania był wyrównany. Wszystko dlatego, że Amerykanka dostosowała się poziomem do Polki i przegrywała swoje gemy serwisowe. Gra wyglądała bardzo dziwnie, ponieważ własne podanie dla żadnej z zawodniczek nie było atutem. Ostatecznie po tiebreaku wygrała Radwańska.

ATP Metz. Janowicz - Nieminen 6:4, 6:4. Jerzyk w ćwierćfinale

Druga partia zaczęła się bardzo dobrze dla "Isi". Krakowianka prowadziła już nawet 2:0 i miała piłkę na 3:0. Rywalka potrafiła się wybronić i wygrać kolejne gemy, nie tracąc żadnego. W trzeciej odsłonie meczu Agnieszka była już wyraźnie zniechęcona. Polka psuła większość piłek i sprawiała wrażenie jakby chciała, żeby spotkanie zakończyło się jak najszybciej.

Porażka w ćwierćfinale zablokowała Radwańskiej możliwość obrony tytułu sprzed roku. Wtedy w świetnym stylu wygrała turniej WTA w Seulu. Dzisiaj pokazała, że od wielkiej formy dzieli ją równie duża odległość.

Agnieszka Radwańska - Varvara Lepchenko 7:6(4), 2:6, 2:6

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!

Jagiellonia Białystok - Miedź Legnica

Witamy w relacji na żywo z meczu Jagiellonia Białystok - Miedź Legnica. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 18:00. Bądźcie z nami!

ZNAMY SKŁADY:

Jagiellonia: Kelemen - Bodvarsson, Mitrović, Runje, Arsenić - Romańczuk, Kwiecień - Guilherme, Pospisil, Novikovas - Klimala

Miedź: Kanibołockiy - Osyra, Bozić, Żyro - Miljković, Santana, Augustyniak, Pikk - Ojamaa, Forsell, Camara

Niewątpliwym faworytem dzisiejszego spotkania są gospodarze, którzy są dużo bardziej doświadczonym zespołem. To może być duży atut dla Jagi, gdy obie ekipy grają w ostatnim czasie w kratkę.

Ostatnie mecze Jagiellonii z Miedzią przynosiły duże emocje. W lutym ekipa z Podlasia wygrała 3:0, a w rundzie jesiennej zobaczyliśmy aż pięć bramek.

Puszcza Niepołomice - 1:0

- Zdajemy sobie sprawę, o co gramy i na jakim jesteśmy etapie w Pucharze Polski. Od pierwszej rundy traktowaliśmy te rozgrywki bardzo poważnie. Naszym celem była i jest gra w finale na Stadionie Narodowym. Czeka nas ciężki mecz, ale na tym etapie trudno wybierać sobie przeciwników – mówił trener Jagiellonii, Ireneusz Mamrot.

Jagiellonia dwukrotnie grała w finale Pucharu Polski - w sezonie 1988/1989 i 2009/2010. Triumfem zakończyło się tylko drugie spotkanie. Miedź zdobyła to trofeum w sezonie 1991/1992.

W drugim półfinale Pucharu Polski, rewelacja tej edycji, Raków Częstochowa zmierzy się z Lechią Gdańsk. Finał zostanie rozegrany 2. maja na Stadionie Narodowym!

W Białymstoku kompletu raczej nie będzie, ale trybuny wypełniło kilkanaście tysięcy kibiców.

Za piłkarzami już przywitanie i losowanie stron. Za chwilę zaczynamy pierwszy półfinał Pucharu Polski w tym sezonie!

1'

PIERWSZY GWIZDEK. ZACZYNAMY SPOTKANIE!

2'

W pierwszej akcji meczu lewym skrzydłem ruszył Martin Pospisil, ale został zatrzymany przez Miljkovicia i od bramki zaczyna Kanibołockiy.

5'

Martin Pospisil dośrodkowuje z rzutu rożnego, ale piłkę przed pole karne odbija Miroslav Bozić. Guilherme uderza wolejem, ale wysoko nad bramką.

6'

9'

Novikovas ładnie zszedł z piłką ze skrzydła do środka pola, ale nie zrozumiał się z Klimalą, który ruszył w innym kierunku niż powędrowało podanie.

11'

Pikk świetnie podaje w pole karne, ale Ojamę w ostatniej chwili powstrzymuje Bodvarsson. Miedź kontynuuje akcję i nagle w szesnastce znajduje się Camara. Uderzenie mija słupek. Świetna okazja dla gości!

15'

Novikovas huknął z trzydziestu metrów, ale bardzo wysoko ponad bramką.

19'

Kibice Jagiellonii przygotowali dziś taką oprawę!

21'

Camara uderza z daleka, ale piłka mija bramkę Kelemena o kilka metrów. Spokojny początek spotkania w wykonaniu obu ekip.

24'

Faul Romańczuka na Forsellu niewiele przed polem karnym Jagi. Rzut wolny wykonany przez Fina w fatalny sposób...

28'

Kibice Jagiellonii odpalili kolejne racowisko. Mecz za chwilę może zostać przerwany - coraz więcej dymu unosi się nad murawą!

29'

Mecz został zatrzymany przez arbitra.

30'

Wracamy do gry! Kibice cały czas dopingują gospodarzy - to robi wielkie wrażenie!

35'

Kolejna centra w pole karne Miedzi, kolejna niedokładna. Nie jest to na razie zbyt porywające widowisko...

37'

Groźna sytuacja w polu karnym Miedzi. Martin Pospisil wpadł w pole karne Miedzi i zacentrował w okolice bliższego słupka. Kanibołockiy uderzył głową w słupek przy interwencji, ale nic mu się nie stało.

41'

Jaga próbuje się przebić skrzydłami, ale kompletnie jej to nie wychodzi. Pierwsze upomnienie w tym spotkaniu. Żółtą kartkę obejrzał Henrik Ojamaa.

45'

18 115 kibiców na trybunach. Do kompletu brakowało sporo, ale jak na wtorek i godzinę 18:00, to wynik co najmniej bardzo przyzwoity!

45+2' 0:0

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY!

Niewiele działo się w pierwszej odsłonie tego meczu. Miedź momentami przeważała, Jaga liczyła na przebłyski Novikovasa, ale świetnych okazji brakowało.

Piłkarze Jagiellonii wrócili jako pierwsi na murawę. Po chwili na płycie pojawili się także zawodnicy Miedzi.

46'

ROZPOCZĘŁA SIĘ DRUGA POŁOWA!

48'

Arvydas Novikovas wywalczył kolejny rzut rożny dla Jagi. Wrzutka Guilherme wybita przez zawodników Miedzi.

51'

Żółwie tempo od początku drugiej połowy...

55'

Kolejny rzut rożny w wykonaniu Jagiellonii. Piłkarze gospodarzy nie mogą przebić się przez zasieki zastawione przez Miedź. Podopieczni Dominika Nowaka bronią się dziś znakomicie.

57'

58'

Pierwsza dobra okazja do zdobycia gola w tej połowie. Strzał Tarasa Romańczuka zablokowany przez Kornela Osyrę, a dobitkę Marina Pospisila łapie Kanibołockiy.

61' 1:0

GOOOOOOOL!

Jagiellonia prowadzi z Miedzią Legnica. Wrzutka w pole karne została przedłużona przez Bartosza Kwietnia do Tarasa Romańczuka. Wolejem minął Kanibołockiyego. Teraz spotkanie powinno nam się otworzyć.

63'

64'

Fatalny błąd Osyry, które fauluje Lwoetmoa tuż przed polem karnym. Żółta kartka za dyskusje dla drugiego środkowego obrońcy.

67'

Dwie zmiany w zespole Miedzi Legnica. Schodzą Bozić i Augustyniak, wchodzą Fernandez i Szczepaniak.

69'

Forsell podchodzi do rzutu wolnego z okolic pola karnego, ale jego uderzenie odbija się od muru. Poprawka z rzutu rożnego kończy się faulem Szczepaniaka. Piłka dla Jagiellonii.

73'

Dośrodkowanie Jagiellonii kolejny raz spada na głowę jednego z piłkarzy w żółto-czerwonych koszulkach. Guilherme myli się nieznacznie.

75'

Niewiele brakowało, a Miedź doprowadziłaby do remisu. Marian Kelemen uprzedził Miljkovicia, który mógł mieć okazję do wpakowania piłki do pustej siatki.

76'

77'

Pierwsza żółta kartka dla piłkarza Jagiellonii. Faulowany Santana Cabrera przez Tarasa Romańczuka. Reprezentant Polski został upomniany przez arbitra.

78' 1:1

GOOOOOOOOOOL!

Wydawało się, że do bramki było za daleko. To jednak nie problem dla Petteriego Forsella, który świetnym uderzeniem z fałsza pokonał Kelemena.

81'

84'

Ładnie próbował uderzyć Camara tuż sprzed pola karnego. Zabrakło około dwóch metrów!

87'

Uspokoiło się trochę spotkanie. Miedź podeszła wyżej do rywali, by ci mieli mniejsze szanse na zagrożenie bramce.

90'

Pospisil rusza z kontrą, ale powstrzymuje go faulem Borja Fernandez. Żółta kartka dla piłkarza Miedzi.

90+1' 2:1

GOOOOOOOOOL!

Świetna wrzutka Guilherme z rzutu rożnego spada na głowę Tarasa Romańczuka. Czy Miedź będzie w stanie się z tego podnieść?!

90+3' 2:1

KONIEC MECZU!

Piłkarze Jagiellonii mogli jeszcze podwyższyć wynik meczu. Klimala ruszył sprintem z kontrą i podał Imazowi, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Kanibołockiym. Hiszpan minął bramkarza, ale nie trafił do siatki. Mimo to, Jagiellonia awansuje do finału!