WTA w Tianjin: Magda Linette w II rundzie. Gładkie zwycięstwo nad McHale

2019-10-08 8:09 MSo
Magda Linette
Autor: EAST NEWS Magda Linette

Wtorkowy poranek był bardzo udany dla polskich fanów tenisa. O godzinie piątej nad ranem zmagania podczas turnieju WTA w Tianjin rozpoczęła Magda Linette. Najwyżej rankingowana polska zawodniczka (numer 42 na świecie) nie miała większych problemów z rozprawieniem się z Christiną McHale. Mecz potrwał zaledwie 74 minuty.

Magda Linette (WTA nr 42) bez problemów zameldowała się w drugiej rundzie Tianjin Open. Polka podejmowała na początek zmagań Christinę McHale (WTA nr 81), którą odprawiła w dwóch setach oddając rywalce jedynie cztery gemy. Amerykanka postawiła warunki jedynie w pierwszym secie, w którym walczyła z Polką jak równa z równym.

McHale straciła tylko jedno podanie przy stanie 3:2. Przy swoim kolejnym serwisie obroniła pierwszą piłkę setową, ale przy drugiej, tym razem już przy podaniu Linette nie miała nic do powiedzenia. Drugi set był popisem gry Polki, która zgubiła tylko jednego gema, co ciekawe - swojego!

Amerykanka została przełamana aż czterokrotnie. Po 74 minutach meczu zawodniczki podały sobie rękę po zwycięstwie Polki, która w drugiej rundzie zmierzy się z Japonką Kurumi Narą (WTA nr 159). Zawodniczka pokonała w pierwszej rundzie po trzysetowym boju (3:6, 6:1, 6:3) Harriet Dart.

We wtorek rano w drugiej rundzie turnieju ATP w Szanghaju Hubert Hurkacz zmierzy się z Gaelem Monfilsem. Będzie to trzeci mecz tego dnia na korcie numer 2. Początek meczu nie powinien mieć miejsca przed godziną 9:30. Relacja na żywo na Sport.se.pl.