Zbigniew Boniek, Iga Świątek

i

Autor: Instagram Zbigniew Boniek, Iga Świątek

Zbigniew Boniek pomógł w Rzymie Idze Świątek! Ogromna wdzięczność! [ZDJĘCIE]

2021-05-06 18:27

Iga Świątek jest już w Rzymie i przygotowuje się do występu w turnieju, który będzie próbą generalną przed paryskim French Open, gdzie Polka będzie bronić tytułu. Naszej mistrzyni bardzo kibicuje prezes PZPN Zbigniew Boniek, który jest wielkim fanem tenisa. Jak zdradził właśnie Piotr Sierzputowski, trener Igi Świątek, prezes Zbigniew Boniek bardzo pomógł tenisistce i jej zespołowi. O co chodzi? Dowiecie się poniżej.

Prezes Zbigniew Boniek jest wielkim fanem tenisa. Jego starsza córka Karolina jest żoną byłego włoskiego tenisisty Vincenzo Santopadre, który jest trenerem Matteo Berrettiniego, 10. rakiety świata. Boniek ma szerokie kontakty w rzymskim środowisku tenisowym i właśnie z tego skorzystała Iga Świątek i jej zespół. Polska mistrzyni French Open po porażce z Ashleigh Barty w III rundzie turnieju WTA w Madrycie (5:7, 4:6, następnego dnia odpadła też w deblu) przeniosła się ze stolicy Hiszpanii do stolicy Włoch. Tam wraz z członkami zespołu trochę pozwiedzała, a teraz przyszedł już czas na przygotowania do turnieju WTA w Rzymie, który będzie próbą generalną przed paryskim French Open. Zawody na Foro Italico wystartują już 10 maja.

Przed startem Igi Świątek w turnieju WTA w Rzymie pomocną dłoń wyciągnął Zbigniew Boniek, który uruchomił swoje kontakty. "Prezesie Zbigniewie Bońku. Dziękujemy za pomoc. Klub ugościł nas w najlepszym możliwym stylu!" - napisał na Twitterze trener Igi Świątek Piotr Sierzputowski, oznaczając prezesa PZPN i zamieszczając zdjęcie z rzymskiego Tennis Club Parioli, gdzie nasza tenisistka trenowała. "Dla polskich sportowców nasz klub jest zawsze otwarty, miło było pogadać.... trzymam kciuki" - odpowiedział Zbigniew Boniek.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze