SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka Anita Włodarczyk lekkoatletką roku? Mistrzyni olimpijska w trójce nominowanych przez IAAF

Anita Włodarczyk lekkoatletką roku? Mistrzyni olimpijska w trójce nominowanych przez IAAF

10.11.2016, godz. 10:14
Anita Włodarczyk, Rio 2016
Anita Włodarczyk foto: Super Express

To może być wspaniałe zwieńczenie mijających dwunastu miesięcy dla Anity Włodarczyk. Mistrzyni olimpijska w rzucie młotem oraz rekordzistka świata znalazła się w finałowej trójce nominowanych do tytułu lekkoatletki roku IAAF. Kto oprócz naszej zawodniczki rywalizuje o to miano? Kiedy poznamy laureatów plebiscytu?

Przed kilkoma dniami Anita Włodarczyk podczas uroczystej gali odebrała "Złote Kolce" dla najlepszej polskiej lekkoatletki 2016 roku. - To dla mnie wielkie przeżycie. Złote Kolce to chyba najbardziej miarodajny ranking, bo wygrywa ta osoba, która ma najwięcej punktów zdobywanych przez cały sezon. Mam nadzieję, że przyszły rok będzie dla mnie równie owocny - mówiła po odebraniu statuetki. Jednak to wcale nie musi być koniec nagród dla naszej młociarki, ponieważ znalazła się w finałowej trójce nominowanych przez IAAF do tytułu najlepszej lekkoatletki minionego roku.

Jej rywalkami są Jamajka Elaine Thompson, złota medalistka igrzysk na 100 i 200 metrów, a także Etiopka Almaz Ayana, rekordzistka globu na 10 000 metrów. Natomiast wśród mężczyzn o to wyróżnienie walczą Jamajczyk Usain Bolt (mistrz olimpijski na 100 i 200 m), Brytyjczyk Mo Farah (zdobył złoto na 5000 i 10 000 metrów) oraz Wayde van Niekerk z RPA, który w Rio de Janeiro wygrał bieg i został rekordzistą świata na dystansie jednego okrążenia. Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych o wynikach plebiscytu poinformuje 2 grudnia.

Źródło: Press Focus/x-news
autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: