SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka Anita Włodarczyk: W Londynie dopingować mnie będzie 15 osób z rodziny [WIDEO]

Anita Włodarczyk: W Londynie dopingować mnie będzie 15 osób z rodziny [WIDEO]

05.08.2017, godz. 19:31
Anita Włodarczyk
Anita Włodarczyk podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Amsterdamie. (lipiec 2016 roku) foto: Super Express

Zdarzyło się to po raz pierwszy po roku 2011. Anita Włodarczyk (32 l.) nie wygrała kwalifikacji rzutu młotem w mistrzowskiej imprezie. W pierwszym eliminacyjnym rzucie uzyskała 74,61 m, co okazało się drugą odległością konkursu. A sensacyjną zwyciężczynią kwalifikacji została jej koleżanka, 23-letnia Malwina Kopron (AZS UMCS Lublin) – 74,97 m, także w pierwszej próbie.

- Fajnie byłoby, gdyby dwie Polski stanęły na podium - mówiła Anita jeszcze przed mistrzostwami. W sobotę rekordzistka świata (82,98 m) zupełnie nie zraziła się nową jakością w swojej karierze i zapowiedziała przed poniedziałkowym finałem: - Mam już scenariusz. Chciałabym w pierwszej próbie ustawić cały konkurs, a potem rozpocząć show. A na trybunach ma mi towarzyszyć 15-osobowa ekipa: rodzice, brat z rodziną, przyjaciele.

Malwina Kopron od roku pracuje z dziadkiem, Witoldem Kopronem (69 l.). - Cztery lata wytrzymałam z trenerem Czesławem Cybulskim, chociaż już po miesiącu chciałam uciekać. Teraz odżyłam - powiedziała młociarka z Puław.

Trzeci wynik kwalifikacji uzyskała Brytyjka, Sophie Hitchon – 73,05 m, a do finału weszła też Joanna Fiodorow (28 l.) uzyskując dziewiątą lokatę 71,72 m. Ona także przed rokiem zakończyła współpracę z Czesławem Cybulskim, podobnie jak Paweł Fajdek, który w Londynie walczyć będzie o trzeci z rzędu złoty medal MŚ.

autor: Dariusz Chrabałowski zobacz inne artykuły tego autora
Paweł Skraba zobacz inne artykuły tego autora
Michał Kozłowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: