Twardziele nad twardzielami. Oni walczyli z rywalami i... bólem [GALERIA]

2017-08-09 8:50

Anita Włodarczyk zdobyła złoto lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie mimo kontuzji dłoni. Rzucała z uszkodzonym palcem, ale nie jest pierwszą mistrzynią sportu, która wygrała nie tylko z przeciwnikami, ale też z bólem.

23.10.1964, Tokio.
W olimpijskim finale w. półśredniej bokser Marian Kasprzyk (78 l.) pokonał reprezentanta ZSRR Ricardasa Tamulisa 4:1, mimo że od 1. rundy walczył ze złamanym kciukiem. Trener Feliks Stamm chciał nawet poddać podopiecznego, ale ten stwierdził, że wytrzyma do końca. Wytrzymał i zdobył jeden z 3 złotych medali polskich pięściarzy na tych igrzyskach.

21.05.2005, Chicago.
20 tysięcy polskich kibiców w hali United Center kibicowało Tomaszowi Adamkowi (41 l.) w walce o mistrzostwo świata WBC w. półciężkiej z Paulem Briggsem, nie zdając sobie sprawy, że ich idol walczy z niezaleczonym złamaniem nosa. Co gorsza, kontuzja odnowiła się w 2. rundzie. „Góral” dotrwał do końca i zdobył pas, wygrywając 2 do remisu.

11.10.2010, Bydgoszcz.
To był ostatni start Tomasza Golloba w żużlowym cyklu Grand Prix sezonu 2010. Słynny żużlowiec przystąpił do walki, choć kilka dni wcześniej na treningu motocrossowym złamał nogę i uszkodził torebkę stawową. W pierwszym biegu wygrał, potem z powodu bólu musiał się wycofać. Na szczęście, triumf w klasyfikacji generalnej miał już wcześniej zapewniony.

13.02.2014, Soczi.
Dwa tygodnie przed najważniejszym startem czterolecia – biegiem na 10 km st. klasycznym na igrzyskach – Justyna Kowalczyk (34 l.) doznała zmęczeniowego złamania kości stopy. Pokazała nawet zdjęcie uszkodzonego śródstopia. Zacisnęła zęby i stwierdziła, że w żadnym wypadku nie odpuści. Pobiegła kapitalnie, zdobyła złoto w cuglach, z przewagą blisko 20 sekund.

Londyn 2017: Piękne zawodniczki walczą o medale [GALERIA]