Arkadiusz Michalski

Autor: East News Arkadiusz Michalski, Georgij Szikow i Sargis Martirosjan

ME w podnoszeniu ciężarów: Arkadiusz Michalski mistrzem Europy!

2018-04-01 14:27

Trwające w Bukareszcie mistrzostwa Europy w podnoszeniu ciężarów są dla reprezentantów Polski niebywale udane. A po niedzielnych zawodach w kategorii 105 kg powodów do radości jest jeszcze więcej. Wszystko za sprawą Arkadiusza Michalskiego, który zdobył złoty medal!

Dla reprezentantów biało-czerwonych to szósty krążek podczas tych mistrzostw. Panie i panowie zdobyli solidarnie po trzy medale. Wśród mężczyzn na podium stanęli Kacper Kłos i Łukasz Grela, którzy sięgnęli odpowiednio po srebro i brąz. Natomiast u pań medale zdobyły Patrycja Piechowiak, Kinga Kaczmarczyk (brązowe medale) oraz Joanna Łochowska, która została mistrzynią Europy.

Kolejny złoty krążek dołożył Michalaski. To trzeci medal mistrzostw Europy dla Polaka, ale nigdy wcześniej nie zdobył tego najcenniejszego. Po rwaniu, z wynikiem 175 kg Michalski był trzeci, za Austriakiem Sargisem Martirosjanem i Bułgarem Georgijem Szikowem. Po podrzucie wszystko odwróciło się o 180 stopni. To Polak z wynikiem 396 kg mógł cieszyć się ze złota, a Szikow przegrał z Polakiem o 8 kg. Martirosjan zajął natomiast trzecie miejsce.