Michał Bajdur

Autor: Cyfrasport Michał Bajdur

Będzie skuteczny finisz?

Polonia znów bez zwycięstwa. Czarne Koszule w tarapatach, uratują się przed spadkiem?

2024-05-05 16:41

Piłkarze Polonii potrzebują punktów w walce o utrzymanie się na zapleczu ekstraklasy. Na razie balansują na krawędzi, ale muszą w końcu zacząć wygrywać. Czy przebudzą się w trzech ostatnich spotkaniach?

Cztery mecze bez wygranej

Piłkarze Polonii zremisowali 2:2 na wyjeździe z Termaliką Nieciecza w 31. kolejce I ligi. To był ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie. Przed przerwą rzut karny wykorzystał Michał Bajdur, a zaraz po wznowieniu trafił Krzysztof Koton, który przymierzył zza pola karnego. Mimo że beniaminek ze stolicy całą drugą połowę grał w przewadze, to nie wykorzystał szansy. Po godzinie stracił bramkę i dał sobie wydrzeć wygraną. To dla Polonii czwarty z rzędu mecz bez zwycięstwa. Wprawdzie zajmuje 15. miejsce i wciąż jest nad strefą spadkową, ale ma nad nią tylko punkt przewagi.

Artur Jędrzejczyk w pogoni za rekordami Legii. Goni byłe gwiazdy, pokaże klasę z Radomiakiem?

Ważne dwa mecze u siebie

Kolejne dwa mecze Czarne Koszule zagrają u siebie. Najpierw rywalem będzie Górnik Łęczna (12.05), a następnie Odra Opole (19.05). Sezon ekipa z Konwiktorskiej zakończy wyjazdem ze Stalą Rzeszów (26.05). W lepszej sytuacji jest Znicz Pruszków, który plasuje się na 12. pozycji , ale 5 maja ma przed sobą jeszcze mecz u siebie z Chrobrym Głogów.

Gwiazdy Legii czarowały na Podkarpaciu. Jerzy Podbrożny strzelał jak za dawnych lat!

Quiz. Czy rozpoznasz piłkarzy z PRL-u. Brak 15/15 to wstyd dla fanów futbolu!