MŚ siatkarzy 2010, finał Brazylia - Kuba, wynik: 3:0.

2010-10-11 5:37

Trzeci raz z rzędu Brazylijczycy wywalczyli złote medale w siatkarskich mistrzostwach świata. W finale nie dali szans Kubańczykom. Reprezentacja Kuby była rewelacją włoskiego mundialu. W fazie grupowej pokonała nawet 3:2 samą Brazylię. Ale w wielkim finale wszystko wróciło do normy.

Brazylijczycy wygrali bardzo pewnie, w setach do 22, 14 i ponownie 22. "Canarinhos" do trzeciego z rzędu tytułu poprowadził fenomenalnie dysponowany Murilo.

Kubańczykom na pocieszenie pozostaje wicemistrzostwo i miano jedynego z medalistów, który przez cały turniej grał fair, nie odpuszczając żadnego spotkania.

Przeczytaj koniecznie: Wszystko o mistrzostwach świata siatkarzy 2010

Ostatnie miejsce na podium padło łupem Serbów. Reprezentacja tego kraju, ku rozpaczy 12 tysięcy widzów w rzymskiej hali, pokonała w meczu o 3. miejsce Włochów 3:1.

Wynik finału: Brazylia - Kuba 3:0 (25:22, 25:14, 25:22)

Kuba: Leon, Leal , Camejo, Simon Aties, Hierrezuelo, Hernandez, Gutierrez (libero) - Diaz

Brazylia: Bruno, Vissotto, Murilo, Lucas, Rodrigao, Dante, Mario (libero) - Theo, Marlon