Chemik Police

Autor: Eastnews

Chemik Police bez medalu Ligi Mistrzyń. Turecki VakifBank zbyt silny [WIDEO]

2015-04-06 12:42

Brutalny koniec marzeń Chemika Police o podium podczas rozgrywanego w Szczecinie turnieju Final Four Ligi Mistrzyń. Polskie siatkarki - po gładkiej porażce w półfinale - poległy również w starciu o brązowy medal z tureckim VakifBank 0:3. - Jestem zawiedziony - stwierdził po meczu trener policzanek Giuseppe Cuccarini.

- W wielu sytuacjach pokazaliśmy dobrą siatkówkę. Tak myślę. Były jednak elementy, które nie działały. Stąd porażka. Mimo porażki, możemy być zadowoleni. Zdobyliśmy doświadczenie, na bazie którego chcemy notować dobre występy w Europie także w kolejnych latach - stwierdził trener policzanek.

Klęska Chemika Police w półfinale Ligi Mistrzyń!

Pojedynek z tureckim VakifBank okazał się niemalże kopią starcia półfinałowego. Znowu siatkarki Chemika bardzo chciały. W dwóch pierwszych setach walczyły. Szukały sposoby, by przełamać bardziej doświadczone rywalki. I znowu - tak jak w sobotę - po dwóch setach poddały się. Trudno jednak je winić. Do tej pory na takim poziomie po prostu nie grały.

- To dla nas dobra nauczka na przyszłość - stwierdziła natomiast kapitan Chemika Anna Werblińska.

Cóż, za rok to one mogą w podobny sposób karcić rywalki. A przynajmniej taką mamy nadzieję!

Chemik Police - VakifBank Stambuł 0:3 (19:25, 21:25, 17:25)

Chemik: Maja Ognjenovic, Agnieszka Bednarek-Kasza, Stefana Veljkovic, Anna Werblińska, Małgorzata Glinka-Mogentale, Ana Bjelica oraz Mariola Zenik (libero), Aleksandra Jagieło, Izabela Kowalińska

VakifBank: Naz Aydemir, Milena Rasic, Robin De Krujf, Gozde Sonsirma, Carolina Costagrande, Sheilla Castro oraz Gizem Orge (libero) i Kubra Akman

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!