SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty siatkówka Ferdinando De Giorgi trenerem Polaków? "Mam przewagę nad konkurentami"

Ferdinando De Giorgi trenerem Polaków? "Mam przewagę nad konkurentami"

16.12.2016, godz. 12:20
Ferdinando De Giorgi
Ferdinando De Giorgi foto: Super Express

W ostatnim czasie padały różne daty, ale prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk (54 l.) ostatecznie potwierdza „Super Expressowi”: - Nazwisko nowego trenera reprezentacji mężczyzn poznamy we wtorek 20 grudnia. Coraz więcej nieoficjalnych informacji wskazuje, że PZPS postawi na trenera Zaksy Kędzierzyn, Ferdinando De Giorgiego (55 l.).

Działacze wybierali z trójki: Mauro Berruto (Włochy), De Giorgi (Włochy) i Radostin Stojczew (Bułgaria). Dwaj ostatni są też brani pod uwagę przez federację irańską, ale dla obu byłaby to opcja rezerwowa, w razie niewybrania przez PZPS. Formalnej elekcji dokona 23-osobowy zarząd związku.

De Giorgi, opiekun mistrza Polski, był w doskonałym nastroju, gdy spytaliśmy go o oczekiwania związane z procesem wyboru selekcjonera. Czyżby czuł, że jest faworytem?

- W ogóle się nie denerwuję przed przyszłym tygodniem – zapewnił „Super Express” popularny „Fefe”, jedyny z pretendentów, który pracuje w Polsce. - Jestem na co dzień mocno zajęty sprawami klubowymi, nie mam czasu zastanawiać się, co się wydarzy za tydzień, bo to nie ode mnie zależy – dodaje Włoch.

- Uważam, że nowy selekcjoner powinien mieć komfort pracy przez 4 lata. Celem są igrzyska w Tokio, po drodze będą mistrzostwa Europy i świata, które powinny stanowić kroki na drodze olimpijskiej. Nie mniej ważne, ale będące pewnym etapem. Moi konkurenci do posady są silni, jednak widzę u siebie plus, którego oni nie mają: znam lepiej Polskę, siatkarskie środowisko, jestem tu jakiś czas, zadomowiłem się. To moja przewaga – podkreśla De Giorgi. wybrać źle, bo wszyscy są fachowcami.

autor: Marek Żochowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: