Chemik Police

Autor: Eastnews

Finał Orlen Ligi. Chemik Police - Atom Trefl Sopot: Jagieło ostudziła rozgrzany Atom

2015-05-04 10:04

Najpierw był zimny prysznic, ale potem wszystko wróciło do normy. Faworytki do złota w ekstraklasie, siatkarki Chemika Police, uległy Atomowi Trefl Sopot 1:3 w pierwszym meczu finału, ale dzień później odrobiły straty, pokonując rywalki w takim samym stosunku. W rywalizacji o mistrzostwo Polski jest remis 1-1, gra toczy się do trzech zwycięstw. Następne dwa starcia odbędą się w trójmiejskiej Ergo Arenie 9 i 10 maja.

W drugim spotkaniu na swoim terenie policzanki musiały wygrać, jeśli nie chciały znaleźć się pod ścianą i jechać do Trójmiasta przy stanie 0-2. Pierwszy set nie wróżył Chemikowi nic dobrego, rozpędzone sopocianki wygrały go łatwo 25-18. Jednak już na początku drugiej partii mistrzynie Polski ostudziły rozgrzany Atom, w czym duża zasługa Aleksandry Jagieło (35 l.), która zmieniła na przyjęciu Annę Werblińską (31 l.).

Zobacz: Dawid Konarski: Załatwił Resovii złoto i... odchodzi

- Dałam sygnał koleżankom, że możemy odwrócić losy meczu - tłumaczyła Jagieło. - Do tej pory to Ania ciągnęła drużynę, dzisiaj ja miałam szansę pomóc.

Trzeci i czwarty set to gra na wysokim poziomie z obu stron siatki, z dobrą zagrywką i blokiem. O sukcesie obrończyń tytułu zadecydowała świetna postawa serbskiej atakującej Any Bjelicy (23 l.), która zdobyła 27 pkt i została wybrana na najlepszą siatkarkę meczu.