SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty siatkówka Selekcjoner Ferdinando De Giorgi skraca PlusLigę!

Selekcjoner Ferdinando De Giorgi skraca PlusLigę!

30.03.2017, godz. 07:12
Ferdinando De Giorgi
Ferdinando De Giorgi foto: EAST NEWS

To pierwsza ważna decyzja nowego selekcjonera kadry siatkarzy Ferdinanda De Giorgiego (56 l.). Włoski trener poprosił szefów PlusLigi o wcześniejsze zakończenie sezonu, tak by jego wybrańcy mieli więcej czasu na odpoczynek przed startem sezonu reprezentacyjnego.

Możliwość korekty terminarza otworzyła się w chwili, gdy wszystkie trzy polskie kluby nieoczekiwanie odpadły już w I rundzie play-off Ligi Mistrzów. To odblokowało terminy zarezerwowane pierwotnie dla rozgrywek pucharowych.

Po przeprowadzeniu zmiany kalendarza PlusLigi kadrowicze na pewno będą bardzo zadowoleni. W starej wersji rozgrywki miały się zakończyć 6 maja drugim spotkaniem finału. W nowym układzie gier zespoły walczące o medale mogłyby mieć sezon z głowy już 23 kwietnia.

- Zdrowie kadrowiczów ma priorytet, dlatego poparliśmy propozycję De Giorgiego - wyjaśnia "Super Expressowi" prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk (55 l.). - Jeśli skończą ligę 23 kwietnia, dostaną dwa tygodnie na wyleczenie urazów. Od 8 maja zaczęliby pracę w Spale. Nie chcemy powtórzenia sytuacji, jakie bywały dawniej, że gracze nie mieli czasu na regenerację, a mimo to musieli się stawić na zgrupowaniu.

Ostateczna decyzja ma być podjęta w poniedziałek, czyli dzień po zakończeniu sezonu zasadniczego ekstraklasy. Wygląda jednak na to, że wszyscy są "za" i do rozwiązania pozostały kwestie organizacyjne. - Jedynym problemem jest dostępność hal w nowych terminach - tłumaczy Wojciech Czayka, prezes Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: