SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty siatkówka Stephane Antiga na wylocie z reprezentacji Polski? Znamy potencjalnych następców

Stephane Antiga na wylocie z reprezentacji Polski? Znamy potencjalnych następców

23.08.2016, godz. 17:30
Stephane Antiga
Stephane Antiga foto: EAST NEWS

Stephane Antiga być może pożegna się z rolą trenera siatkarskiej reprezentacji Polski. Po przeciętnym występie biało-czerwonych na igrzyskach w Rio de Janeiro Polski Związek Piłki Siatkowej musi się poważnie zastanowić, czy Antiga jest odpowiednim człowiekiem na odpowiednim miejscu. Włoska prasa typuje dwóch kandydatów do zastąpienia Francuza.

Stephane Antiga nie miał zbyt udanej przygody z reprezentacją Polski w Rio. Choć w grupie nasza drużyna spisała się znakomicie (tylko jedna porażka), to w kolejnej fazie szybko pożegnała się z marzeniami o medalu. Siatkarze z USA w ćwierćfinale pokonali biało-czerwonych 3:0 w setach. Antiga podkreślał po spotkaniu, że nie zamierza rezygnować. Dalej chce trenować reprezentację Polski. Nie można mu odmówić sukcesów, ale w Brazylii chyba zabrakło mu pomysłów. Gra opierała się na Bartoszu Kurku. Gdy ten nie miał swojego dnia, jak podczas meczu z USA, polska gra stawała w miejscu. Nikt inny nie potrafił wziąć odpowiedzialności za drużynę.

Trudno do końca stwierdzić, czy słaby występ w Rio to tylko i wyłącznie wina Antigi. Nad tym zastanowić muszą się władze PZPS. Jak poinformował Gian Luca Pasini z "La Gazzetta dello Sport", jest dwóch poważnych kandydatów do zastąpienia Antigi: Bułgar Radostin Stojczew oraz Włoch Ferdinando De Giorgi. Fani siatkówki bez problemu powinni kojarzyć obu szkoleniowców.

Stojczew jest obecnie trenerem włoskiego klubu Itas Diatec Trentino, z którym kontrakt wiąże go do 2018 r. Bułgar trzykrotnie wygrał Ligę Mistrzów, ma także cztery tytuły mistrza Włoch i cztery klubowe mistrzostwa świata. Z kolei De Giorgi pracuje z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. W poprzednim sezonie wygrał mistrzostwo. Wcześniej z sukcesami prowadził kluby we Włoszech. Jego kontrakt z kędzierzynianami obowiązywać ma jeszcze przez rok.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: