SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty siatkówka Strażak podejrzany o wzięcie łapówki podczas mistrzostw świata w siatkówce!

Strażak podejrzany o wzięcie łapówki podczas mistrzostw świata w siatkówce!

14.12.2016, godz. 17:16
Polska siatkówka
Reprezentacja Polski - siatkówka foto: EAST NEWS

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało byłego szefa strażaków w Warszawie. Ma to związek ze śledztwem w sprawie przyjmowania łapówek podczas mistrzostw świata w siatkówce w 2014 roku. Nasza reprezentacja na tej imprezie zdobyła złoty medal, zapisując się złotymi zgłoskami w historii rodzimego sportu.

O całej sprawie poinformowali dziennikarze śledczy RMF FM. Według nich były szef warszawskich strażaków i jeden z funkcjonariuszy tej służby mieli przyjąć około dwudziestu tysięcy złotych za wydawanie pozytywnej opinii przeciwpożarowej przed meczem otwarcia mistrzostw świata w siatkówce 2014. W spotkaniu tym reprezentacja Polski pokonała Serbię i postawiła pierwszy krok w drodze do mundialowego złota i przejścia do historii sportu nad Wisłą.

CBA sprawdza czy przy organizacji innych imprez dochodziło do podobnych nieprawidłowości. Śledczy zwrócili się z prośbą do innych organizatorów, którzy dawali łapówki w bliźniaczych sytuacjach, by poinformowali o tym organy ścigania. To ma im pomóc uniknąć odpowiedzialności karnej.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: