SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Polscy skoczkowie trenują na Wyspach Kanaryjskich [GALERIA]

Polscy skoczkowie trenują na Wyspach Kanaryjskich [GALERIA]

12.04.2017, godz. 17:31
Polscy skoczkowie trenują na Wyspach Kanaryjskich
foto:

Polscy skoczkowie skończyli urlopy i powrócili do treningów. Ich pierwsze zgrupowanie odbywa się na Wyspach Kanaryjskich. Oprócz dobrze nam znanych narciarskich postaci, w polskiej kadrze pojawiły się także nowe twarze. Podczas dwutygodniowego obozu Polacy popracują nad siłą fizyczną, a w wysiłku towarzyszą im najbliżsi, którzy otrzymali zgodę na pobyt we Fuertaventurze.

Po tygodniu czasu wolnego Stefan Horngacher wezwał polską kadrę skoczków narciarskich do treningów. Na początku przygotowań do nowego sezonu poddał ich testom, przeprowadzonym przez ekspertów krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Kolejnym punktem planu austriackiego trenera jest dwutygodniowy pobyt na Wyspach Kanaryjskich. Tam od dwóch dni przebywają polscy skoczkowie wraz z ich rodzinami. W kadrze brakuje Jana Ziobro, który został przesunięty do reprezentacji B oraz Stefana Huli, któremu niedawno urodziło się dziecko. Szansę od Horngachera otrzymali natomiast Krzysztof Miętus i Jakub Wolny. Mają oni szansę obserwować jak trenują najlepsi, czyli Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot i Dawid Kubacki.

Żyła i Kot zamieścili na Instagramie piękne zdjęcia, które pokazują, że Polacy trenują w fantastycznych warunkach. Widokami pochwaliła się także żona Piotra Żyły. Jest czego zazdrościć polskim skoczkom. Wyjazd jednak nie jest sielanką. Reprezentanci mogli zabrać ze sobą swoje rodziny, lecz musieli opłacić ich pobyt. Dodatkowo celem Stefana Horngachera na najbliższe dni jest praca nad siłą każdego zawodnika. Dlatego w pierwszych dniach skoczkowie nie rozstają się z siłownią i sztangą.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: