SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport rio 2016 sport rio 2016 rio 2016 Emerytowany sprinter: Usain Bolt nie miałby ze mną szans

Emerytowany sprinter: Usain Bolt nie miałby ze mną szans

09.08.2016, godz. 11:33
Usain Bolt wcale nie jest taki szybki
Usain Bolt foto: Super Express

Usain Bolt jest jedną z największych gwiazd igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Jamajczyk od kilku lat nie ma sobie równych w sprinterskim światku i wygrywa każdy najważniejszy bieg. Żaden z konkurentów nie jest w stanie nawiązać z nim walki. Jest jednak jeden człowiek, który sądzi, że wygrałby z Boltem. To... emerytowany sprinter ze Stanów Zjednoczonych!

Śmiałkiem, który podjąłby walkę z Usainem Boltem jest Amerykanin Micheal Johnson. Obecnie pracujący jako ekspert BBC 48-latek największe sukcesy święcił w latach dziewięćdziesiątych. Zdobył cztery złote medale igrzysk olimpijskich w Barcelonie, Atlancie i Sydney. Najlepiej spisywał się w biegach na dwieście i czterysta metrów. Z Jamajczykiem chętnie zmierzyłby się na tym pierwszym dystansie i jak sam twierdzi pokonałby rywala.

- Wygrałbym taki bieg. Byłbym pierwszy. Usain wspominał kiedyś, że w naszym biegu zwycięstwo dałby wynik w okolicach dziewiętnastu sekund. W mojej opinii tak nie jest. Trzeba byłoby zejść poniżej tej granicy. Tu się nie zgadzamy, ale łączy nas to, jak dobrymi sprinterami jesteśmy i to że obaj stawiamy na siebie - powiedział pewny siebie Johnson.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: