SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Albert Sosnowski chce walki z Tomaszem Adamkiem!

Albert Sosnowski chce walki z Tomaszem Adamkiem!

30.07.2017, godz. 21:31
Albert Sosnowski
Albert Sosnowski foto: Super Express

Albert Sosnowski przemówił! Były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej oświadczył, że przed zakończeniem kariery... chciałby jeszcze powalczyć z Tomaszem Adamkiem. - To jedyny pięściarz wagi ciężkiej, z którym chciałbym jeszcze zaboksować - powiedział "Dragon", który jednak 9 września w Radomiu zmierzy się najpierw z Łukaszem Różańskim.

Sosnowski w swojej karierze dotarł niemal na szczyt. Walczył nawet z Witalijem Kliczką o pas mistrza świata wagi ciężkiej. Nie zagroził Ukraińcowi, ale zapisał się w annałach polskiego boksu. Niestety, 10. rund z potężnym gigantem ze wschodu zatrzymało karierę "Dragona", który od słynnego pojedynku przegrał aż pięć walk (na dziesięć). W tym również ostatnią, z Andrzejem Wawrzykiem, po nokaucie w szóstej rundzie.

– Tomek kończy powoli karierę. Po cichu liczę, że przy dobrym występie uda mi się zmierzyć z Adamkiem. To jeszcze takie moje marzenie do spełnienia. Moglibyśmy stworzyć fajną historię. To jedyny polski pięściarz z wagi ciężkiej, z którym chciałbym zaboksować - powiedział Sosnowski w wywiadzie dla "Ringpolska.pl".

Niestety, nie wyjaśnił, w jaki sposób do walki przekona również samego Adamka, do którego po ostatnich pojedynkach ustawiła się kolejka chętnych. Ale ponoć pomarzyć każdy może.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: