SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Tyson Fury: Anthony Joshua? Pokonam go jedną ręką

Tyson Fury: Anthony Joshua? Pokonam go jedną ręką

01.05.2017, godz. 20:42
Tyson Fury
foto: EAST NEWS

Nie milkną echa po sobotniej walce Anthony Joshua - Władimir Kliczko. Głos po tym ekscytującym starciu zabrał już między innymi Tyson Fury. Pogromca Władimira Kliczki pogratulował zwycięstwa "AJ", ale w swoim stylu musiał kontynuować. Fury stwierdził między innymi, że jest w stanie pokonać nowego czempiona nawet jedną ręką!

W listopadzie 2015 roku Tyson Fury sprawił wielką sensację. Pokonał Władimira Kliczkę i odebrał mu pasy mistrzowskie w królewskiej kategorii. Później nie wkroczył do ringu. Najpierw tłumaczył się kontuzją, a później depresją i problemami alkoholowymi. Postanowiono, że ciężko wywalczone pasy zostaną mu odebrane i zwrócone urodzonemu na Ukrainie pięściarzowi. Fury do sportu ma wrócić w lipcu i nie ukrywa, że chętnie zmierzyłby się z brytyjskim nowym mistrzem. – Jeśli AJ chciałby tej walki, to ja nawet nie potrzebuję pojedynku na rozgrzewkę. Nie było mnie w ringu równie długo jak Kliczki, ale różnica jest taka, że Władimir ma czterdzieści jeden lat, a ja dwadzieścia osiem - powiedział były czempion.

Dalsze słowa zaszokowały wszystkich. Okazało się, że rozbrat z boksem nie spowodował utracenia pewności siebie. – Nadal jestem numerem jeden na świecie, to mnie ludzie chcą oglądać. AJ to napompowany kulturysta, jestem pewien, że pokonałbym go mając jedną rękę zawiązaną za plecami - stwierdził Tyson Fury.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: