SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki mma mma Kolejna gwiazda na UFC w Gdańsku? Kowalkiewicz może powalczyć w Polsce!

Kolejna gwiazda na UFC w Gdańsku? Kowalkiewicz może powalczyć w Polsce!

10.08.2017, godz. 14:08
Karolina Kowalkiewicz
foto: EAST NEWS

Już w październiku w Gdańsku odbędzie się prawdziwa gratka dla wszystkich fanów MMA w Polsce - gala UFC! Powalczą na niej m.in. tacy wojownicy jak Jan Błachowicz, Marcin Held czy Oskar Piechota, a szansę na występ przed własną publicznością ma też... Karolina Kowalkiewicz, która miałaby walczyć w jednej z walk wieczoru.

Już 21 października w gdańskiej Ergo Arenie odbędzie się jedno z największych w ostatnich latach wydarzeń sportów walki w Polsce - gala UFC. Na tę chwilę wiadomo już na pewno, że wystąpią na niej takie znane postaci jak Marcin Held, Jan Błachowicz czy Oskar Piechota, ale organizatorzy cały czas szukają nazwisk, dzięki którym o imprezie zrobiłoby się jeszcze głośniej. Nie tak dawno informowaliśmy, że największa na świecie federacja MMA negocjuje z Mamedem Chalidowem. Teraz z kolei głośno mówi się o tym, że w Gdańsku może powalczyć też... Karolina Kowalkiewicz!

Polsatsport.pl donosi, że Polka miałaby wystąpić w jednej z walk wieczoru podczas gali UFC Fight Night w Gdańsku. Byłby to dla niej szósty pojedynek w ramach tej federacji. Przypomnijmy, że dwa poprzednie przegrałą - najpierw w starciu o pas mistrzowski kategorii słomkowej nie dała rady pokonać Joanny Jędrzejczyk, a jakiś czas później już w pierwszej rundzie poddała walkę z Claudią Gadelhą.

Jeśli informacje te się potwierdzą, będzie to dla Kowalkiewicz pierwszy występ w kraju od lutego 2015 roku i gali KSW 30. Wtedy po niejednogłośnej decyzji sędziów pokonała Kalindrę Farię z Brazylii.


Zmasakrowana twarz amerykańskiego wojownika. To ZDJĘCIE może przerazić

Joanna Jędrzejczyk nie mogła wystąpić w UFC! Zadecydował test ciążowy!

Były zawodnik UFC brutalnie znokautowany. Nie przeżył walki [DRASTYCZNE WIDEO]

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: