SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport sporty walki mma mma Rousimar Palhares przed KSW 36: Materla, przygotuj się na dźwignię!

Rousimar Palhares przed KSW 36: Materla, przygotuj się na dźwignię!

26.09.2016, godz. 02:00
Michał przygotuj się na dźwignię
foto:

Obaj jesteśmy agresywni i silni. Myślę, że kibice otrzymają to, czego oczekują - mówi Brazylijczyk Rousimar Palhares (36 l.), który w sobotę zmierzy się z Michałem Materlą (32 l.) w walce wieczoru na gali KSW 36 w Zielonej Górze. "Pniak", bo taki pseudonim nosi, to specjalista od zakładania dźwigni na nogi. I jest przy tym bezlitosny. W 2013 roku został wyrzucony z UFC za przeciąganie dźwigni mimo poddania rywala. Powtórzył to rok później w federacji WSOF i... nie wyklucza, że zastosuje tę technikę na Polaku.

"Super Express": - Jak samopoczucie po przylocie do Polski?

Rousimar Palhares: - Jestem bardzo szczęśliwy, że się tu znalazłem i dziękuję wszystkim za zaproszenie. Przygotowałem dobrą formę i nie mogę się doczekać soboty. To będzie widowisko!

- Co sądzisz o Materli?

- Jest agresywny i silny, ale to dobrze, bo ja też. To doświadczony wojownik i jeśli porównasz nasze umiejętności, to wiesz, że damy z Materlą wielkie show.

- W maju jednak przegrałeś przez nokaut w 1. rundzie z Emilem Meekiem. Skąd pewność, że teraz nie będzie podobnie?

- Porażki były, są i będą częścią MMA. Jeśli jesteś w tym biznesie, to musisz się z tym liczyć. Przede mną nowy pojedynek, inny rywal i zupełnie nowa historia.

- 15 razy wygrywałeś przed czasem, z czego 11 przez dźwignię na nogę. Walkę z Materlą zamierzasz zakończyć w podobny sposób?

- Wywodzę się z brazylijskiego jiu-jitsu, a w tym sporcie ta technika jest często używana. To nie przypadek, że tak często kończę walki, dobrze to opanowałem. Jeśli nadarzy się okazja, by założyć mu dźwignię, to tak właśnie się stanie.

autor: Mateusz Fudala zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: