Legia Warszawa

i

Autor: Cyfrasport Legia Warszawa

Pierwszy ligowy mecz Widzewa z Legią od 2013 roku

Widzew – Legia: Typy bukmacherskie. Kursy. Kto zwycięży w ligowym klasyku?

2022-08-12 10:22

Widzew Łódź – Legia Warszawa typy i kursy. Na ten mecz kibice Widzewa czekali dziewięć długich lat. Tyle bowiem minęło od ostatniego starcia z Legią na poziomie PKO BP Ekstraklasy. Wówczas – w listopadzie 2013 roku – lepszy okazał się zespół ze stolicy. Czy tym razem będzie podobnie? Której z drużyn TOTALbet daje większe szanse na zgarnięcie kompletu punktów? Widzew Łódź – Legia Warszawa typy bukmacherskie.

Fani Łódź wreszcie z dumą mogą oglądać swój zespół w PKO BP Ekstraklasie. „Tułaczka” czterokrotnego mistrza Polski po niższych ligach trwała zdecydowanie zbyt długo – niemal dekadę. W sezonie 2021/2022 piłkarze z Łodzi wywalczyli wreszcie awans, zajmując w tabeli Fortuna 1. ligi drugie miejsce. Najbliższy weekend będzie jednak dla wszystkich związanych z klubem szczególny. Już w piątek wieczorem Widzew na własnym obiekcie zmierzy się bowiem z Legią Warszawa. Choć ligowy klasyk lat 90-tych od dłuższego czasu jest lekko „przykurzony”, wciąż wzbudza on ogromne emocje. Ostatnie spotkania ligowe pomiędzy tymi zespołami miały miejsce w sezonie 2012/2013, fani obu klubów mogli się zatem za nimi stęsknić. Wówczas dwukrotnie lepsza była Legia, która u siebie rozgromiła odwiecznego rywala 5:1, a na wyjeździe skromnie wygrała 1:0. Od tamtej pory obie drużyny mierzyły się ze sobą jeszcze dwukrotnie – za każdym razem w drugiej rundzie Pucharu Polski. Widzewiacy ponownie nie mogli mieć jednak powodów do zadowolenia – w 2019 roku ulegli 2:3, rok później natomiast 0:1. Aby przypomnieć sobie ostatnie zwycięstwo łodzian nad „Wojskowymi”, trzeba cofnąć się do sezonu… 1999/2000! Prowadzony wówczas przez Oresta Lenczyka Widzew zwyciężył 3:2. Czy w najbliższy piątek taki rezultat także jest możliwy? Zdaniem ekspertów z TOTALbet – niekoniecznie. Faworytem tego starcia będzie wg bukmachera Legia.

Tyle Robert Lewandowski zarabia w Barcelonie. Nie jest najbogatszy!

Trudno jednak brać zwycięstwo Legii za pewnik, podopieczni Kosty Runjaicia w obecnym sezonie grają bowiem „w kratkę”. Nic zresztą dziwnego, latem w drużynie doszło bowiem do sporych roszad i z pewnością minie sporo czasu zanim będzie to funkcjonowało jak należy. Poważnym problemem wciąż wydaje się brak rasowego napastnika, choć jak do tej pory bardzo dobrze w tej roli spisywał się Ernest Muci. Młody Albańczyk w spotkaniach z Koroną Kielce oraz Zagłębiem Lubin wchodził na boisko z ławki, a mimo to mógł pochwalić się zdobytym golem oraz wywalczonym rzutem karnym. Mecz z Piastem 21-latek rozpoczął już w podstawowym składzie, ponownie uświetniając swój występ bramką. Bardzo prawdopodobny jest zatem scenariusz, w którym Muci piątkowe starcie również rozpocznie w podstawowym składzie. - o porażce z Cracovią widoczne było, że musimy dokonać zmian, a – jak wspomniałem – występ z zespołem z Gliwic pokazał, że przyniosły one efekt. Tak, można się spodziewać, że na mecz z Widzewem wyjdziemy w podobnym zestawieniu – mówił na przedmeczowej konferencji Kosta Runjaic, co zdaje się potwierdzać obecność Albańczyka w wyjściowej jedenastce. Bez względu na składy, w których oba zespoły wyjdą na murawę, TOTALbet przewiduje jednak, że większe szanse na zwycięstwo będą mieli goście z Warszawy. Bukmacher za każdą złotówkę postawioną na wygraną Legii płaci 2.15 zł, w przypadku triumfu Widzewa analogiczny zarobek wyniósłby natomiast 3.81 zł.

Kursy TOTALbet:

  • Wynik meczu:

Widzew – 3.81                  remis – 3.69                      Legia – 2.15

  • Podwójna szansa:

1/X – 1.72                          1/2 – 1.31                          X/2 – 1.29

  • Widzew strzeli gola:

tak – 1.40                          nie – 2.75

  • Legia strzeli gola:

tak – 1.20                          nie – 4.01

  • Total – suma goli w meczu:

poniżej 0.5 – 8.70            powyżej 0.5 – 1.05

poniżej 1.5 – 3.52            powyżej 1.5 – 1.27

poniżej 2.5 – 1.87            powyżej 2.5 – 1.86

poniżej 3.5 – 1.34            powyżej 3.5 – 3.09

poniżej 4.5 – 1.12            powyżej 4.5 – 5.72

poniżej 5.5 – 1.03            powyżej 5.5 – 9.82

Podane kursy mogą ulec zmianie.

Pełna oferta dotycząca meczu Widzew Łódź – Legia Warszawa dostępna jest W TYM MIEJSCU

Sonda
Widzew Łódź vs Legia Warszawa - kto wygra?

Artykuł sponsorowany przez TOTALbet. TOTALbet posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze