Czesław Lang przekazał nowie wiadomości o stanie Jakobsena. KLUCZOWA informacja!

2020-08-06 6:33 DaO
Fabio Jakobsen
Autor: East News Fabio Jakobsen

To był naprawdę długi wieczór i długa noc dla wszystkich fanów kolarstwa. Makabryczny wypadek, jaki miał miejsce na I etapie Tour de Pologne na zawsze przejdzie do historii tego wyścigu. Najbardziej ucierpiał w nim Fabio Jakobsen, który był w bardzo poważnym stanie i lekarze walczyli o jego życie. W nocy z środy na czwartek Czesław Lang przekazał nowe wiadomości o stanie jego zdrowia.

Do ostatnich metrów przed metą w Katowicach I etap Tour de Pologne 2020 wygląd jak wszystkie płaskie etapy wielkich tourów. Kolarze poważne ściganie zaczęli dopiero tuż przed jego zakończeniem. Sprint w Katowicach zawsze jest widowiskowy, bo zawodnicy pędzą do mety z ogromną prędkością. W takiej sytuacji o kraksy nie trudno. Jednak tego, co wydarzyło się w środę, nikt nie był w stanie przewidzieć.

Spowodował STRASZLIWY WYPADEK na TdP, nie uniknie konsekwencji! BEZWZGLĘDNA reakcja władz

DRAMATYCZNY WYPADEK na finiszu pierwszego etapu TdP 2020!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Dylan Groenewegen i Fabio Jakobsen jechali łeb w łeb, ale pierwszy z nich zachował się karygodnie. Zaczął spychać swojego rodaka na barierki, a Jakobsen nie mając już miejsca wpadł w nie z ogromną siłą. Staranował sędziego, a także uderzył w stalowa konstrukcję bramki na mecie. Od razu widać było, że kolarz doznał poważnych obrażeń. Lekarze walczyli o jego życie.

Okropne obrażenia Fabio Jakobsena. Ma zmiażdżone podniebienie

Ze szpitala co chwila napływały nowe informacje o stanie jego zdrowia. I co najważniejsze, za każdym razem były coraz bardziej optymistyczne. Natomiast w nocy z środy na czwartek Czesław Lang poinformował dziennikarzy, że życiu Jakobsena nie zagraża niebezpieczeństwo. - Badania diagnostyczne nie wykazały urazu mózgu ani kręgosłupa. Przez kilka najbliższych dni Fabio pozostanie jednak w śpiączce. Dziękujemy wszystkim za wsparcie - czytamy natomiast w oświadczeniu grupy Deceuninck-Quick Step.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze