Michał Kwiatkowski

i

Autor: East News

Fatalne wieści

Dramat Michała Kwiatkowskiego. Marzenia legły w gruzach, musiał wycofać się z Tour de Pologne. Znamy powody

2022-07-29 9:59

Już w sobotę (30 lipca) rozpocznie się 79. edycja Tour de Pologne. Jednym z faworytów wyścigu był Michał Kwiatkowski, który wygrał już tę imprezę w 2018 roku. Kolarz Ineos Grenadiers miał wrócić do ścigania po kontuzji, ale musiał wycofać się z TdP. Marzenia Kwiatkowskiego o kolejnym zwycięstwie w Polsce legły w gruzach, znamy powody jego dramatu.

Fatalne wieści tuż przed startem polskiego touru. Już w piątek w Kielcach odbędzie się oficjalna prezentacja ekip biorących udział w tegorocznym Tour de Pologne. Główną gwiazdą imprezy miał być Michał Kwiatkowski, który ostatni raz pojawił się na trasie w czerwcowym Criterium du Dauphine. We Francji musiał przedwcześnie zakończyć zmagania, gdyż narzekał na ból w kolanie. Uraz wykluczył go z występu w Tour de France, a przez kilka tygodni 32-latek niemal w ogóle nie trenował. Zaliczał głównie krótkie jazdy, jednak miał powrócić do rywalizacji w Tour de Pologne. Niestety, dzień przed startem imprezy potwierdzono czarny scenariusz. Kwiatkowski nie stanie na starcie polskiego wyścigu.

Mógł zginąć podczas Tour de Pologne, teraz wrócił w wielkim stylu. Tak dziś wygląda Fabio Jakobsen

W galerii poniżej poznasz trasę Tour de Pologne!

Dramat Michała Kwiatkowskiego. Marzenia legły w gruzach

Mistrz świata z Ponferrady zniknął już z listy startowej dostępnej na oficjalnej stronie wyścigu. Informację o wycofaniu Kwiatkowskiego potwierdził też rzecznik prasowy, Łukasz Partyka. W rozmowie z "Interią" wyznał on, że taka decyzja została podjęta w związku z problemami zdrowotnymi kolarza. Szczegóły nie są na razie znane, ale pewne jest jedno. TdP tuż przed startem straciło wielką gwiazdę, której kibicowałyby tysiące Polaków. Teraz głównymi liderami zespołu Ineos mają być Richard Carapaz i Ethan Hayter.

Maja Włoszczowska liczy na udany jive w Tańcu z Gwiazdami. Z roweru przeskoczy na parkiet

Sonda
Będziesz oglądać Tour de Pologne 2022?

Tour de Pologne 2022 - szczegóły

Już 30 lipca rusza kolejna, 79. edycja Tour de Pologne. W tym roku na dystansie siedmiu etapów ścigać się będzie wielu czołowych zawodników i najlepsze ekipy z całego globu. Część etapów zaplanowano we wschodniej Polsce. Tour de Pologne wystartuje 30 lipca podczas 1. etapu Kielce - Lublin. Następnie zawodnicy ścigać się będą na trasie z miasta Chełm do Zamościa. Trzeci etap prowadzić będzie z Kraśnika do Przemyśla. Kolarze przeniosą się potem do Leska, skąd wyruszą do Sanoka. Etap Łańcut - Rzeszów poprzedzi czasówkę z Szaflar do Bukovina Resort. Ostatnim etapem będzie Skawina - Kraków.

Andrij Szewczenko dziękuje Polakom za wsparcie dla Ukrainy
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze