Fabio Jakobsen

i

Autor: TOMASZ MARKOWSKI/AFP/EAST NEWS, THIBAULT CAMUS/AP, grafika RN Fabio Jakobsen

Mógł zginąć podczas Tour de Pologne, teraz wrócił w wielkim stylu. Tak dziś wygląda Fabio Jakobsen

2022-07-06 18:00

Fabio Jakobsen był na ustach całej Polski po tragicznym wypadku, który miał podczas jednej z ostatnich edycji Tour de Pologne. Na szczęście kolarza udało się uratować. Wielu wątpiło, czy uda mu się wrócić do zawodowego sportu. A jednak! Jakobsen nie tylko znów się ściga, ale odnosi sukcesy. Trudno w to uwierzyć, ale znów jest w ścisłej czołówce świata.

Kilka dni temu wystartowała kolejna edycja Tour de France. Wyścig dookoła Francji rozgrywany nie tylko na terytorium tego kraju nabiera rozpędu. Fabio Jakobsen wygrał jeden z etapów po mocnym sprinterskim finiszu. Kibice w Polsce doskonale pamiętają, jak kilkadziesiąt miesięcy temu wszyscy w ogromnym stresie obserwowali jego walkę o życie, a następnie o powrót do zdrowia. Jakobsen zaliczył potwornie wyglądającą kraksę na finiszu I etapu Tour de Pologne, gdy po walce łokieć w łokieć rozbił się o barierki.

NIE PRZEGAP! Maja Włoszczowska liczy na udany jive w Tańcu z Gwiazdami. Z roweru przeskoczy na parkiet

Tak dziś wygląda Fabio Jakobsen. Wygrał etap Tour de France

Fabio Jakobsen wygrał drugi etap Tour de France, a trzeci przegrał o centymetry z Dylanem Groenewegen. Wielu kibiców zastanawia się, jak zmienił się od momentu wypadku Fabio Jakobsen. Zobacz, jak wygląda dzisiaj.

Kim jest Fabio Jakobsen?

Fabio Jakobsen to młody i utalentowany kolarz Quick-Step Alpha Vinyl. W 2021 roku wygrał trzy etapy Vuelta a Espana, triumfując też w klasyfikacji punktowej. Wygrywał także etapy Tour de Wallonie, Paryż-Nicea czy Baloise Belgium Tour.

prokurator Marta Zawada-Dybek o wypadku podczas Tour de Pologne
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze